1. 1.
  başlığın olması gereken hali, "demirağlarla ördük anayurdu dört baştan deyip 17 gündür trene binemeyen izmirli" şeklindedir izmirli kardeşlerim.

  bir izmirli olarak utanıyorum bu durumdan. dört bir yanını biz ördük demir ağlarla bu vatanın ama, gelin görün ki tam 17 gündür trene binemiyoruz.

  geçen hayrullah'la buluşmak için 15 km yürüdüm mesela.

  arabalar durdu yanımda, "bebeyim gideceyin yere kadan götürelim" felan dedi bir tanesi. çok kızdım o an, sinirden bütün demir ağları g*tüme sokasım geldi ama yapmadım, yapamadım. zira alamazdım o kadan ağı.

  çünkü yurdun dört bir yanını örmüştük, sadece izmir olsaydı eyvallah. ulan ceyepe, ne hallere düşürdün bizi be. ama bu kez sana oy moy yok. aylardır sana veriyom lakin artık akepeye vericem. biraz da onlar örsün. evet.

  https://www.ahaber.com.tr...mirlilerin-cilesi-suruyor
  1 -4 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
 2. 2.
  Sakat beyanı.

  Cumhuriyet döneminin başlarında o teknoloji ile şu anki demir ağının yaklaşık yüzde 50 si yapıldı.

  Ben bayılıyorum bu tarih bilmeyen çomarlara. Adam 1930 teknoloji ile senin 2000 li yıllarda kullandığın teknolojiye rağmen kaç tane sanayi dikiyor ülkenin demir ağının neredeyse yarısını yapıyor sen de kalkıp utanmadan ehehehe her yeri demir ağ yapmışlar diyorsun.

  Zaman makinası olacak da atacaksın bu ibneleri o senelere. Hem ingilizinden fransızına ermenisine karşı savaş, hem yeni bir ülke kur insanları eğit, hem fabrikalar kur politikalar üret altyapılar yap diceksin

  Ne derler acaba?
  1 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  zaten bi isminiunutanadam bi de bu sözlüğü kirletiyor amk. heriflerin ömürleri boyunca söylediği atatürk din adamlarını astı, vahdettin aslında vatanseverdi, ulu hakan cennetmekan abdülhamid han,
  bu vatanı atatürk mü kurtardı askerler kurtardı eğvk eğvk, atatürk olmasa annene yunan askerleri sırayla tecavüz eder baban kim bilmezdin dediğimizde de kuduz köpek gibi saldırır. bunlara 1919-1922 yıllarını bi yaşatmak lazım bakalım atatürke nasıl yalvarıyorlar.
  1 ... sovyet piyadesi