bugün

suda 5-6 dakika çivi kaynatıp suyunu içmek gereken kötü rahatsızlık.
Hayır iyi bi yanı da var yazın bile elleriniz buz gibi. Yazın bile ısınmayan ellerim sizi seviyorum ama içimde sürekli uyuma isteği ve kilo aldıran o demir ilaçları sizin için aynı şeyi diyemicem. Bu arada bence ilaç kullanmayın çok ileri değilse sağlıklı beslenmeyle çözülebilen bi sorun ben çözemedim orası ayrı ama.

Bi de şu seri eksiliyen kim alla aşkına gece gece, allahın aptalı.
Her gün Dalak yiyin kısa sürede normal değere gelir, demir seviyeniz.
görsel

Hayır eksikliği anlıyorum da o kadar dibe inmeyi nasıl becerdin onu anlamıyorum.

Neden uyumayı seviyorsuna verdiğim cevaptır bu hastalık.
müteahhitin demirden çalmasıyla ortaya çıkar.
mazalla bina çöker neyim.

lan oğlum et yiyin et.
haşlama, kemikli.
24 le katıldığım eksiklik. Üstelik bu kadar etçil olmama rağmen... Gerçekten enteresan.
Bir Adana Demirspor taraftarında olması mümkün olmayan eksikliktir.
Berbat ötesi semptomlar göstererek, kendini belli eder.

Paspas gibiyim, sürünüyorum.
Uyku sorunum var.
Odaklanma sorunu yaşıyorum.
Kafam binbeşyüz.
Sinirliyim, tahammülsüzüm.
iştahsızım diyorsanız, demir eksikliğiniz olabilir.

Özellikle kadınlarda, menapoz dönemine kadar sıkça görülen bir sorundur.
Temel kaynağı, yoğun kanamalı ya da uzun süren regl dönemleridir.
Ortalama beş altı gün hatta bazen daha fazla, şakır şakır kanayıp ölmemek gibi bir yeteneğimiz var tabii.
Evet ölmüyoruz ama sürünüyoruz aaa dostlar!
Anemiye sebebiyet verir çabuk üşümeye neden olur. Asiri çay tuketimi vücuttaki demir depolarını boşalttığını duymuştum.
Aşırı saç dökülmesi en belirgin özelliğidir. Dr. bana önerisi; sık sık ciğer, dalak, kuru fasulye, nohut, yeşil mercimek yemek. Ispanak ve pekmeze fazla yanaşmayın pek etkisi yokmuş. Dr. Özellikle;
" pekmezden uzak dur. Kilo genç kıza yakışmaz." dedi.( o zamanlar gençtim!) Dr. Bu söylediklerini uyguladıktan sonra Demir eksikliğim ortadan kalktı.
Özellikle ciğer tüketimini arttırın. Zamanında et tüketmeyen biri olarak, et yemeye ciğerle başladım.
Bir zamanlar demir eksikliği rahatsızlığı vardı bende. Yürürken soluk soluğa kalıyordum. Öyle bir şey ki; grip oldum gribim 15 gün geçmek bilmedi.