bugün

Bozuyorum Yeminimi' demeye son. kararlı bir birey olmanın püf noktaları.

gelişemeyecek olan çirkin okurlara özel: demet akalın'ın makyajsız hali

demet şener'le ayrılığın eşine gelen ibrahim kutluay'a ithaf: herkes hak ettiği gibi yaşıyor.

38 yaş ve üzeri okurlar için:

mantık evliliği.

genç yaşta gelin olanlar: mutlu ve çocuklu olmanın sırrı...

ve kitaba ek olarak hediye:

Seven Kızın Romanı.

hepsi bu kitapta...
(bkz: basılmadan toplatılması gereken kitaplar)
kişisel gelişimini tamamlayamayan insanın bu konuyla ilgili kitap yazması ilginç . hala liseli ergen tribinde sevgilisine laf sokmaya çalışan insandır .
giriş, doğdum
gelişme, büyüdüm
sonuç şarkıcı oldum.
sadece kapak sayfasından ibaret olup, iç sayfalarının aynı kendi beyni gibi bomboş şekilde olan bir kitap olma ihtimali vardır.
üç kelimelik kitaptır.
evli
mutlu
çocuklu.
hüseyin üzmez'in çocuk gelişimi kitabı yazmasıyla aynıdır.
bugün gördüğüm absürt olaylardan biri.
not:hadi bu kitabı toplatın basılmadan, hadi ya lütfeen. elimde şifreler var.
şarkı sözlerinin kişisel gelişime uygun olmasından dolayı yapacağı olası bir eylemdir. örneğin;

Eğer bana ayıracak vaktin varsa
Kendini savunacak gücün varsa
Sende az da olsa gurur varsa
Evde bekliyorum

Olmuyor böyle boş konuşmakla
Bir kaç gün görüşüp sonra kaçmakla
Doğruyu söyleyecek yüzün yoksa
Gelme istemiyorum

Ne üzülür ne sıkılır
Sadece birazcık düşünür
Hemen yeni bir aşık bulunur
Yerin çok çabuk doldurulur

Sevgilimi koluma takarım
Bebekte üç beş tur atarım
Olmadı bi de sinema yaparım
Gördüğün gibi çok unutkanım

meali;

Öncelikle kendinize sonra çevrenize vakit ayırın. Ayırdığınız bu vakitlerde çeşitli münakaşalar, polemikler yeni yeni kafalar açın. Eğer tartışmada haksızsanız boynunuzu bükün, bükemediğiniz bileği öpün. Diyelim ki haklısınız işte o zaman böbürlenmeyin, ukalaşmayın, laçkalaşmayın. Bu sizi etik bir insan yapmanın yanında sevilen bir insan olmanızıda sağlar. Evde bekliyor olması ve sizin o eve gitmeniz birilerinin aklına etik olmayan bir takım davranışlar getiriyor olabilir ama önemli olan etik bir düşünceye sahip olmaktır.

Benim az önce yaptığım gibi boş konuşmayın. Az konuşun öz konuşun. Sıkı dostluklar uzun süreli zaman geçirmekle olur. Her zaman net konuşun, doğruları konuşun. işte o zaman uzaklar size yakın olur. Tuzaklar size engel olmaz.

Eğer kaybedilmeyi göze alıyorsanız kaybolursunuz. Yerinize yeni yeni çiçekler açar, yeni bir yaşam başlar. Hem ekolojik hem sosyolojik hem de ekonomik olarak kaybedersiniz. Kaybetmek insanoğlunun hiç sevmediği bir durumdur. Ve kaybetmeyi kabullenemiyorsanız ikinci kez kaybetmeyi kabullenmişsinizdir.

Bunlara maruz kaldıktan sonra insanların size uyguladığı nispetler, hahalar, hihiler, gözünüze sokulan davranışlar, orda burda gezmeler, zengin olmalar * * ardından gelen unutkanlıklar ve sizin pişmanlıklarınız. Pişman olmak istemiyorsanız demet akalın dinleyin.*