bugün

kız değili ama ben bile çatır çutur dinliyorum amk.

Üzülmedin mi kalbimi çarpıp çıkarken
Küçülmedin mi aşkla verdiğin sözden cayarken
Nasıl bakıyorsun gözlerime veda ederken
Ben çok üzüldüm, sen üzülmedin mi?
Gülşen, hadise ve piyasadaki bir ton leş şarkıcı ve şarkıyı da ezbere bilen kızlardır.

ilişki yaşanmaması gereken kızlardır.

Şahsen benim Dünyam onlardan farklı.

Klasik edebiyat okuyan, felsefe seven, klasik batı müziği ve türk sanat müziği dinleyen entelektüel birikim için çabalayan, tarihe meraklı aslında bu çağda bir insanın asgari ölçekte yapması gerekeni yapan pek sıradan bir insan olarak onlara göre kendimi maalesef yükseklerde hissediyorum ki hiç huyum değildir bu. Hatta çoğu zaman bilgili insanların yanında konuşmaya çekinir, cehaletimden utanırım. ama gel gör ki türk kızlarının durumu işte bu kadar vahim.

Ha bu arada türk erkeğine deģinmeği gerekli görmüyorum o başka bir tartışma konusu.

Çok içlendiğim konulardan diğeri de şudur. Özellikle kızlarımız fakulteden mezun olmayı büyük bir şey zannetmektedirler.

O diplomayla zihinsel olarak sınıf atladıklarını kanıtladıklarını zannetmektedirler.

Halbuki fakulteye girdikleri günle çıktıkları gün arasında kendilerine eğer okudukları bölüm harici alanlarda yatırım yapmadı iseler pek değişiklik gözlenemez.

insana gerçekten iş hayatı haricinde bir şeyler katabilecek bölümler pek istisnaidir.

En üst òrneklerden vermek gerekirse, Misal bir mühendis bir fizikçi bir doktor gibi övgüye değer ünvanlarınız dahi olsa eğer ki genel olarak iş alanınıza endeksliyseniz başka ilgi ve uğraşılarınız uzmanlığınızla ilgili okuma, araştırma ve çalışmalarınızın çok gerisinde kalmışsa bu sizin yeterliliğiniz konusunda ipucu verecektir.

işte genel bir sorun olarak dar kafalılık toplumun bütün katmanlarının en temel sorunu olmakla birlikte türk kızlarında en açık seçik haliyle kendini göstermektedir. Zira onlar kadar aptallıklarını ortaya serme becerisine sahip bir varlık daha yoktur.