1. ?.
  2007 seçim sonuçlarına bakınca halkın yüzde 46'sının gördüğü ama ülkenin satılmasına, yenmesine, abd''nin, ab'nin uşağı olmasına engel olmak isteyenlerin göremediği durumdur.
  7 -2 ... bohemian rhapsody
 2. ?.
  menfaatimizle ilgili şeyleri değilde,ülkeyle ilgili olumsuzlukları gördük,dile getirdik,isyan ettik,hala etmekteyiz.
  ne fayda,işe yaramadı
  ama bu durum kimin işine geliyorsa seçim günü taktı at gözlüğünü,gitti sandığa...
  sözde ülkeyi aydınlatmaya...
  4 -2 ... nada
 3. ?.
  %47'nin görmediği ya da görmek istemediği gerçekleri görenlerin söylediği cümle.
  2 -1 ... marmelat
 4. ?.
  Türkiye'deki seçmen profilinin yıllık ortalama okuduğu kitap sayısı, izlediği tiyatro, film, belgesel sayısı dikkate alındığında rakamların hükümsüz kalacağı durumdur. zira aynı seçmen bundan önce 2 dönem üst üste Anap'ı da iktidara getirmiştir veya hala hayatta olan Necmettin erbakan'ı seçimlerden birinci parti olarak çıkartmıştır; ancak sonuç anap'ın 22 temmuz'da seçimlere dahi giremediği ve "hoca" nın partisinin esamesinin bile okunmadığıdır. 47'lik oy oranına bakıp akp'yi ve Tayyip erdoğan'ı demokrasi şampiyınu ilan edenler arasından bu durumun mantıklı açıklamasını yapabilecek babayiğitler aranmaktadır.
  2 ... editor
 5. ?.
  madem bu kadar azız kısa bir süre içinde soyumuz tükenecek mi acaba diye düşünen insanların sözüdür. bu sözü söyleyenler bunu kızgınlıkla, sert bir ses tonuyla söylemez. daha çok bitkin ağlamaklı, hayal kırıklığına uğramış bir şekilde söyler. kafalarında şu sıralar 'kaçıp gitsem mi buralardan? bir daha geri dönmesem atamın kemikleri biraz daha sızlar mı?' gibi düşünceler dönen dönen kişilerin sözüdür.
  -1 ... jaymz
 6. 1.
  özelleştirmeyi vatanın satışı zanneden insanların hezeyanı. işin daha ironik yanı bu tarz adamların ilk fırsatta ülkeyi terk edip batıya göç etme isteğidir. gittikleri yerlerde devletçilik uygulanan tek bir kurum kaldıysa önünde fotoğraf çektirip göndersinler bir zahmet.
  -1 ... parsomen