bugün

Katlanma. Raat ol.
dişleri sıkmak.
Hobi, hedef, sosyal çevre, pozitif düşünce.

Edit: kişisel gelişim kitapları arka kapak sözleri gibi entry olmuş amk.
-Düşünmemeye çalışmak
-Kendinize karşı dürüst olmanız , kendi kendinize kurmamanız, konuşmamanız, anlamaya çalışmanız, gelecek günleri pozitif düşüncelerle beslemeniz, gerekirse yardım almanız!
-Delirmeye sebep olan olaylar yokmuş gibi davranmanız
-hemen o anda kalkıp, şort, tayt, eşofman ne varsa giyip çıkıp spora gitmeniz..
-Kafa dengi bi arkadaşla kamp
-Kitap okumak vs vs.
yazılanlara katılsam da küçükken babanemin bana bir sözü vardı, akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol da dünya senin kahrını çeksin diye, o yüzden çok da takmamak lazım bazı şeyleri.
bu dönem kaygılar tavan, çaresizlik hissiyatı çok yüksek.
düşünceler, içsel fırtınalar.
çok şey var...
bu kadar çok şey içinde akıl sağlığı korumak çok zor.
(bkz: meme avuçlamak)
sosyal medya ve haberlerden uzak durabilmek.
Değiştirmeye gücümüzün yetmediği konuları kafaya takmayı bırakmak.
düzenli spor, günlük duş. haberlerden uzak durmak ve kitap okumak.
sokakta gezenlerin senden de beter olduklarını düşün ve haline şükret.
Sakin kalın, gidebiliyorsanız sahilde yürüyün, dizi - film izleyin ve bol bol kitap okuyun. Bunlardan biri olmadıkça zor korursunuz. Kitapseverler varsa Bankkart 2-9 taksit arasında kitap aldığınızda ek +3 taksit imkanı veriyor. Kaçırmak istemeyenler varsa ve sepetinde bir sürü bekleyen kitabı olanlar bu fırsatı kaçırmasın derim. Ben aldım 2 gün sonra geldi. ilk okuma istediğim kitaptan okumaya başladım. Sırayla gidiyorum. Tabii yeni kitapları da sepete eklemeyi unutmadan.
Geri zekalılarla diyaloğa girmemek.
kimsenin size sataşmaması.
ortamdan uzaklaşmak.
Kitap ve uyku.
eskiden ülke bazındaki sorunları düşünürsek hep geçecek hiçbir teokratik düzen sonsuza kadar sürmez derdim ama suan artık tükendim. bazen özellikleri geceleri avaz avaz cıkıp bağırmak istiyorum. ölüm korkusu en çokta çaresizlik canımı yakıyor!

sonra yine gececek az kaldı umut hayatta tutar insanı deyip devam ediyorum güç bela
Arka Sokaklar falan izlemek, yani derinliği olmayan şeylerle uğraşmak. Daha bir sürü yöntem var tabii bu sadece bir adet.
sağlık bakanının sesini duyuyorum alttan, tek bir kozumuz var falan diyor... ben de elendim galiba
türkiye'de aylık geliriniz belli bir seviyenin altında ise her türlü delirirsiniz kaçarınız yok.
delirmemek. bazen işte her şey bu kadar basit.
kafadan kırıksanız böyle dertleriniz olmuyor.
rahatım.
kendinin en iyi haline ulaşmak için çabaladığını bazen bocalasan da vazgeçmeyeceğini kabullenmek.
kitap okumak, spor yapmak, çalışıp para biriktirmek, ilişkilerindeki yanlışların hakkında düşünüp gerekirse yardım almak vb. temelde bu amaca hizmet ediyor zaten..
Kainatın asıl sahibine sığınmak... Kainatın kitabını okumak, Kaniat peygamberine tabii olmak...
düşüncelerimizde boğulmamak ve eskileri fazla düşünmemek lazım.