bugün

Ruh sağlığı için gereken alışkanlıklardır...

Gülümsemek.

Her şey yolundaymış gibi davranmak.
insanların benim hakkında ne düşündüğüne ne dediğine aldırmamak umursamamak bunlardan en önemlisi.
olanları yok saymak.
yazmak.
kendi kendinizle konuşup, dertleşin yapabiliyorsanız baş başa kafaları çekin, iyi gelir.
Uyumak; direkt bünyeye reset attırmak en temizi.
Günlük tutmak, gün içinde sürekli beynini ve bedenini yoracak şeyler bulmak genel olarak oyalanmak boş durmamak.
Ev içinde, yerinde koşu, günde beş tekrar.
Ona kadar saymak, sinirlenince derin nefesler alıp ortamdan kaçmak, en son parmaklarım la oynamak ,
Mesela ben az önce tolstoy’un anna karantina kitabını bitirdim şimdi de en sevdiğim yönetmen olan Quentin karantina’nın bir zamanlar karantina’da adlı filmini seyredeceğim. Hayır ne delirmesi.
Toksik insanlarla görüşmeyi kestim. Aileden akrabadan olanlarla da mümkün olduğunca mesafe koydum.mu az zam.
kafaya takmamak, akışına bırakmak, vurdum duymaz olmak, negatif enerjiye sahip enerji emen vampirlerden uzak durmak, iyi hissettiren müzik dinlemek ve en son el elalem neder hapisanesinden firar etmek.
Alıp alıp Ispanak yıkıyoruz.

bu dünyada ıspanağı pişirilecek hale getirene kadar ayırıp Tek tek yıkayan insan sabır taşıdır.
Basit düşün. Güzel uyu. Düzenli ye. Kabız olma. Sakız çiğne. Şarkı söyle
Yüzük parmağıyla oynayıp, duymuyormuş gibi yaparak içinden lalala demek.
sigara, alkol, uyuşturucu.
Ölü taklidi yapmak.
müzik dinlerken delirmeme sebep olacak insanları ya da olayları dövüyormuş gibi yapmak.
yanaklarımı şişirip işaret parmaklarımla hafifçe vura vura söndürmek.

biraz geç kalmışım galiba.
Uyumak ya da sinirleneceğim zaman ortamdan uzaklaşmak. Ha bir de sigara.
dışarı çıkmak. sigara içmek. sözlüklere yazmak. instagram ve tiktok'ta zaman geçirmek.