1. 1.
  diyarbakir'da gecip de adinda bumerang olan tek film.
  4 -1 ... aftermath
 2. 2.
  zamanın reyting rekortmeni dizisi deli yürek' in para için çekilen sinema filmi. yusuf miroğlu' nun baş parmağının tak çıkarlı olduğu, çok da haz etmediğim film. yönetmen koltuğunda osman sınav var idi.

  yine de ayrıntılı bilgi;

  http://www.imdb.com/title/tt0302463/
  2 -4 ... fth
 3. 3.
  (bkz: insanın başına ne gelirse ya meraktan ya bumerangdan)
  1 ... thedewil
 4. 4.
  zaranın bu filmde okuduğu ağıt * filmin en güzel sahnelerinden biriydi. bir diğeri de yusuf ve cemalin teröristlerle çatışması ve cemal'in suyun altından çıkarak teröristi vurmasıydı.

  ağıt için ; https://video.uludagsozluk.com/v/deli-yürek-bumerang-cehennemi-7986/

  ... ardahan
 5. 5.
  --spoiler--
  oktay kaynarca'nın, sudan john rambo edasıyla fırlayıp sezercik yavrum benim moduna bürünerek tek ateşle işi bitirmesi, dabbe'den, semum'dan bile daha fantastiktir nazarımda. yönetmen ne amaçlamış onu anlamadım.
  --spoiler--
  -1 ... tuzluksuz hiyara kosan
 6. 6.
  oktay kaynarca'nın her zamanki gibi öldürüldüğü filmlerden biridir ayrıca bazuka ile patlatma sahnesi türk sineması için bence bir ilk niteliği taşıyor.
  3 ... neyay
 7. 7.
  başrollerinde kenan imirzalioğlu, melda bekcan, oktay kaynarcanın oynadığı dönemin en sağlam türk aksiyon filmi yada tek filmi her neyse. asker arkadaşı cemalin düğününe gelen miroğlu ve sevdiceği zeynepin düğünde cemalin vurulmasından sonra ortalığı tozu dumana katmasını konu alıyor.

  intikam alan miroğlu ve zeynep istanbula doğru yol alırken, elinden kaçırdığı kasap hasan namı diğer amerika kozmik devletinin yetiştirdiği dakotalı davidi görünce aniden arabayı 180 derece çevirip arkadan bazuka çıkartıp adamı havaya uçurması ise final açısından mükemmeldir.

  (bkz: hayda rinna rinna rinna nay)
  1 ... sex files
 8. 8.
  (bkz: deliyürek saçmalıklar cenneti)
  -12 ... kizilmaske
 9. 9.
  (bkz: deli yürek frizbi cenneti) *
  ... el camino
 10. 10.
  "bu ulkenin ekmegini yiyip de ihanet eden bir gun ekmegi yedigi yerden kursunu yer." sözünün geçtiği film.
  4 ... electronics