bugün

süper bir deyimdir. her ortamda kullanılamasa da yeri geldiğinde cuk diye oturur.
arkadaş ortamlarında kişinin karşısındaki kişinin salak hareketler yaptığına inandığı zaman
kullandığı efsanevi söz. ek olarak kişi vurgu yapmak için çeşitli varyasyonları kullanır.
misal:
a kişisi : ne yapıyor lan bu dangalak
b kişisi : deli sikmiş mına kodugumun salagını boşver.
faşistçe bir söylem olduğunu düşünüyorum. küçükken delilerden köşe bucak kaçmama ve korkmama sebep olmuştur. delilerden soğutmuştur beni. oysa şimdi çok seviyorum onları... canım gibi, kanım gibi. şanım gibi, deli gibi...
şimdi olayın çıkış noktası şu. biri birini siktiği zaman ona kendinden birşeyler verir. iyi kötü huylarından alışkanlıklarından vb. birini deli siktiği zaman da onda belirtiler bırakır. dengesiz hareketler saçma sapan cümleler. etrafınızda bu tarz insanlar görürseniz yanına gidip ona; deli sikip sikmediğini sorabilirsiniz o size gerekli detayları anlatacaktır.
tanımımın mod tarafından silindiği söylemdir. masa penisi nin başına kaldı, tanım vardı. artık yok.
zaman zaman bir grup arkadaşla anormal işler yapıldığında kişinin yanındakilerle beraber verdiği tepkiye sebep olabilecek cümle.

(bkz: bizi deli sikmiş)
(bkz: hangi deli sikti bizi)