bugün

yaptığın eylemler hoş görülür, dolayısıyla aykırı ve anormal davranışlarda da bulunabilirsin. kimse senden de ciddi bir sorumluluk beklemez. aklıma askerlik yaptığım birlikteki deliymiş gibi davranan kıdemli uzman çavuş bir abi geliyor. usta birliğine daha gider gitmez bu uzman çavuş yanımdan geçerken kasten omuz atıp önüne baksana oğlum demişti. halbuki önüne bakmayan oydu. çok garipsemiştim o an kendisini ama sonra kendisinin biraz kafadan arızalı olduğunu öğrendim. duyduğuma göre güneydoğuda bir çatışmada bir sürü askeri ölmüş yanında, o da psikolojik olarak kötü etkilenmiş. neyse adamın birlikteki deli gibi hareketleri emekliliğine az kaldığı için normal karşılanıyordu. mesela bir yemek duası yaptırıyordu, o an biri kameraya alsa izleyen gülmekten yerlere yatardı. neyse ben askerlik bitene yakın bu kıdemli uzman çavuş abi ile hastanede karşılaştım. tabi ben ciddi biri olduğum için görünce resmi bir şekilde hatırını sordum deli gibi davranışlı o abinin. benimle gayet ciddi ve aklı başında konuşmuştu. hatta o olduğuna inanamadım, içimden dedim birlikteki deli uzmanın ikizi falan mı bu diye. bence o uzman çavuş deliliğin nimetlerinden faydalanıyor gibiydi birlikte. *
Keşke Yunan kazansaydı deyip alkışlamak.
görsel

Delilik pozitiftir, iyi niyettir, dürüst duruştur, antini kuntini olmamaktır, neşedir bu yüzdendir ki bedene ve ruha iyi gelir.

Bir de, deli ayağına yatıp, kabalığı, denyoluğu, andavallığı yaşamına monteleyip arsızlaşan insanlar vardır ki, düşman başına.

Iyi delilerden olun, gülümsetin, yaşamı hem kendinize hem karşınızdakine güzelleştirin.

Huni hepimize yakışıyor zannımca.
Huni iyidir iyi...
Bir suru tavsaniniz olur.
görsel