bugün

Nefsine hakim erkektir. Candır, tükenmekte olan türdür.. Sahip çıkıp koruyalım.
Nesilleri yavaş yavaş tükenen erkek türüdür.
1.doymuş olabilir(doymuş halli hemcinsimi henüz görmedim.),
2.seviyor olabilir,
3.inançlarına ters olabilir,
4.erkek değildir.
O da giyiyordur, yoksa niye bakmasın, teşekkürler.
yok hükmünde olan erkektir. kimse bana maval okumasın, dekolte görünce illaki bir gözü kayan erkektir. dekolteden dekolteye değişir erkeğidir.

ayrıca kesinlikle bakmıyor ise;

(bkz: bacımız olur kendisi)
helal olsun denilen erkektir bu zamanda zor bulunur boyleleri.
dekolte görünce çaktırmadan bakan erkektir o.
bakılır, bakmam diyen yalan söyler. bak, güzel de, geç.

ama öküz gibi sürekli bakarsan,bakarken hayallere dalarsan, frikik yakalamaya çalışırsan o zaman senin adın abaza olur, hayvan olur. onu yapma. insan ol.
Dindar efendi masum erkektir. Bulduğunuz da vitrin de saklayınız.
Erkek degildir net.
Erkek değil adamdır! Hemde en ahlaklısından.
seviyorsa yürekten bakmaz zaten o detayı görmez gözler varken onun jest mimikleri varken kimse aramaz öyle şeyler
sevdiği varsa başka kızlari görünce aklina yine o geliyorsa bakmaz
karekterine yapisina tersse bakmaz
bak görmez demiyorum insan görür her şeyi ama bakmak istenilerek yapılır böyle adamlar şair ruhludur severler çok severler bazı şeyler karekterler ruh yapılari ve duygular bedensel zevklerin ötesinde insanlardır onlar.
Adamdır...
Sevgilisi vardir, ihanete girer bu, yapamaz.
Efendi terbiyeli gormemis gibi agzini ayirmayan allah korkusu olan mantikli zeki nefsine iradesine hakim harkulade beydir. Neslinin artmasi en buyuk temennimdir. Hatta bu agzini ayirip bakanlatin nesli tukenip boylesine ahlakli adam gibi adamlat artsa butun dunya buna inansa hayat bayram olsa...
Bakmadan da görebilme yeteneğine sahip olabilir, öyle hemen yargılanmamalıdır.
Babamdır. Hele annemden başkasına baksın da ben göreyim onu!!
edit. Gerçi tvdekilere bakıyor bazen açık saçık giyiniyorlar hoş değil ablacım. Sonra burada kanser oluyorum.
kız arkadaşı olan doğru düzgün bir hayat yaşıyan erkektir. cinsel hayatı düzenlidir . öyle sokak taki yürüyen reklam tablolarına bakmaz . cünkia adamın bir seviyesi var kendını pazarlayan dekalteli kızın orasına burasına neden baksın. kız kendıne güvenseydi güveni dekoltede aramaz daha düzgün giyinirdi. adam gibi adamdır.
Aşk nefsine hakim olan yiğitlerin işidir.
O erkek değildir bence. Açık ve net yani.
Kaldirim taslarini sayanlariz biz
Sevdigimiz var.
ibnedir.
Benimdir. Ilık felanda değilim. Kapalı birine gösterdiğim saygıyı, açık olanada gösteririm, kimseyi rahatsız etmem. Nefis meselesidir, bende nefsime sahip çıkabilen biriyim demekki.
Adam gibi adamdır.
Vardır böyle insanlar.garip olan bu gibi şeyler öyle normallestirilmis ki canım ülkemde,çok ütopik bisey gibi lanse ediliyor. yapmayın etmeyin sevgili sözlük yazarları.