1. 1.
    öğretmenlerinden kaplanmayan kitap ve defterler yüzünden ceza almış nesildir..
    1 ... kumral34
  2. 2.
    Kitaplar ve defterler alindigi ilk gece hemen annesiyle ise koyulan, sonra da bunlari halinin altinda iyice duzelsin diye bekleten nesildir.
    1 -1 ... ikicay
  3. 3.
    O katlanan kitaplarım hiç sağlam ulaşamadı yıl sonuna. Açığını buldum yırttım, tahta kalemiyle yazılar yazıp sildim (şeffaf kaplama), kalemimle yırttım... türlü işkenceler çekti kitap kaplamalarım benden. (bkz: derste sıkılınca yapılanlar) şimdi düşünüyorum da en sağlam olanları okula götürmeye üşendiğim kitaplarımdı.
    3 -1 ... ikizler kizi
  4. 4.
    Şimdilerde çocuklarına tablet kılıfı arayan çocukların annesi ve/ya da babası...
    ... asosyalistik
  5. 5.
    bundan hemen hemen 15 yıl önceydi.

kaplamak için bir akşam seçilirdi. o akşam bayram gibi bir şey olurdu. ben kaplamadım babam kaplardı hep ama olsundu. bende bant keser, kitabı sabit tutardım. sabit tutmak önemli!

o zamanlar yerimde kıpırdanmadan sabit kalmayı öyle güzel öğrenmiştim ki, yıllardır aynı yerimde sabit sayıyorum.
    14 -1 ... baptiste grenouille
  6. 6.
    Dersta canı sıkıldıkça şeffaf kaplarina hızlı hızlı kalem saplayarak delen nesildir ayni zamanda.
    3 ... fantastic dreambird
  7. 7.
    çağ atladık da bizim mi haberimiz yok ? Eğer haberiniz yoksa söyliyeyim hala defter kaplayan bir nesil var.
    1 -2 ... neviisahsinamunhasir
  8. 8.
    Hazır kaplar çıktığından beri mertlik bozulmuştur. En güzellerini seçip ders ders kategorize ederdim ve aynı dersin defter ve Kitabını aynı kapla kaplardım. Etiket de Mühim tabi.
    1 -2 ... annovnnik
  9. 9.
    kabın arasına kaçmış bilumum kılı tüyü çıkarmak için çaba sarfetmiş nesildir. ama hoştu kabın içine hava sokup şişirip sonra yavaşça geri çıkarmak.
    2 ... pragueviennabudapest
  10. 10.
    hepsinin annesine defteri kaplattığı nesildir.
    ... mdgray