bugün

(bkz: dedirtir)
Özgür yazayım ama bu Formatı zorlamayım düşüncesi ile entry sonlandırılırken kullanılır. Biraz acizliktir ama esasında iyi niyetli harekettir. Entryi kötü de gösterse formatı koruduğu zannedilir.
işini yapan moderatöre denk geldiğinde anında entry sildiren ifadelerden biri.
bu entry başlığın sözlük içindeki durumuyla ilgili seçeneğiyle gammazlanması gerekilen kalıp.
Genellikle yeni yazarlar yapıyor böyle tanımlar.
Ayar verdiğini sanıyor aklınca.
Tanım ya da bilgi değilse büyük bir zevkle bunu kullanan yazarların entrysi silinir.
bazen kullanmak zorunda kalınan, tanım zorunluluğunda güçlük çekildiğinde başvurulan şeydir ama yönetim bu durumu biraz abartıyor bence.
otomatikman entry sildiren cinsten sözlük formatına aykırı bir ifade.
=Çaylaklık cezasıdır. Bir nevi (bkz: tenzil-i rütbe)
Ceza alıp 2 gün boyunca çaylak olmama sebep olmuştur. Evlerden uzak olsun.
çaylakllık sebebidir. evlerden ırak olsundur.
mal yazar turnusolu.
hata kredisini dolduran söz öbeği. "aman" diyeyim.
adamın biri vakt-i zamanında şöyle bir şarkı yapmış sözlük formatı hakkında:

http://www.youtube.com/watch?v=u8mqGVPtwKw

-öeh dedirten başlık.
-yalarım dedirten başlık.
-kara kara düşündüren başlık.
entry nin silinmesine sebep olan söz.
sekizinci nesilin %89.6'sının cümle bitiminde noktadan önce kullandığı kalıp.
çaylak olanların müsebbibi başlık türü. yoksa yazarlar demez. bu başlık türü zorla dedirtir.
13 nisan 2011 itibariyle sözlükte kullanımı yasaklanmış ve kullananlara ciddi müeyyideler uygulanacağı duyurulmuş sözcük grubu.
(bkz: dokunan yanar)
sözlükten uyarı geldi hanııım, bunu yapana yüz yıl şey cezası neydi hürrem'e verilen, he öteki saraya yollanıyormuşsunuz. hemi de kızancıklarınızı alıp götüremiyormuşsunuz.
ne akıllıca dı mı? sanki dedirten lafından ölecek sözlük. sanki hic başka sorun, sorun demek abartı olur, sorun işte ama, başka şey yok sanki. onca ufuruktan götürükten, götten entryler varken misal sol yanağındaki benin orta cızgısını pudrayla kaplayan o... kızlar, yok işte alevi verengüller, yok efendim dağdaki bılmem kım ıyı şeyedermış, ok efendım kankasına veren kız, veremeyen kız, verirse yazık edecek kız, vermez ise efendim ben kankasıyım bu arada onun, bizi üzecek kız, yok efendim chp'ye oy verecek deyyuslar, efendim osym'ye laf eden(haşa!) şerrefsizler, babadan doğmalar, anadan kızıl saçlı ama yandan çarklılar...uzar gider.
bunların arasında evet tek derdimiz dedirtendi. dedirten uyarı.
(bkz: delirten başlık) *
sekizinci nesiller şöyle böyle diye konuşan, 5, 6, ve 7 ve hatta belki ilk nesillerin dahi düştüğü hata.

"dedirten başlık" ehk! cıs! kaka! tamam mı ? ehk olur ellerin bak sonra! parmaklarına biber sürerler.
(bkz: entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili) *
yeni nesil userların sürekli kullandığı formata aykırı olan durumdur. başlıklara dedirten,dedirtir derseniz silinir gencolar bu kadar basit. sonra modları uğrastırıyorsunuz o kadar işlerinin arasında bir de sizinle ugrasıyorlar. olur mu hiç? cık cık cık.

edit: imla.
hani sözlük için tişört yarışması falan yapılıyor ya; şapka yarışması yapılırsa, kesinlikle üzerinde neonlarla "dedirten" yazan şapka kazansın. uludağ sözlük'ün sloganı da "dedirten başlık - yapabileceğimizin en iyisi bu" olsun; logonon altında dönsün dursun.
(bkz: başlığa atıfta bulunup başlığı tanımlamamak)
şikayet edilmesinden nefret edilen cümledir.

2 tanım bile yapamaz mı uuserlar. lütfen yapın. deneyin yapın. dedirtmeyin sonuna başlık koymayın relaks olun en kötü hede yazın ulan.

oha denilebilecek hede yazın mesela. illallah geldi bu tip entryleri okudukça.