bugün

yurdum userlerinin, halk dilinde uuserlerinin (artık o tek u ayrı bir anlam mı kazandırıyosa) günümüz giri başlıklarına yazacak bişey bulamayınca, ya da dur konuyu toplıyım, napıyım, çok karıştı nasıl desem acaba diyip, şunu, bunu dedirten başlıklardır diye toplama cümle öbegidir.
bir cümleyi sözlük formatına uygun hale getirmek için kullanılan kalıp. bazen çok sinir bozucu olabiliyor.
ekşi sözlükte entrinin silinmesine, tekrarında kişinin çaylak yapılmasına yol açan kullanılmaması gereken tümce.
bir basligi tanimlarken, bunun baslik oldugunu belirtip, karsisindakini salak yerine koyma salakligina dusen insanlarin mottosu, hayat felsefesi. bunun bir de geyik versiyonu vardir ki, otun bokun sonuna dir eki ve cesitlemelerini ekleyerek tanim yaptiklari izlenimi uyandirmaya calisirlardir.
(bkz: dedirten)
hırs yapıp entry girmek icin kullanılan sozcuk obegi gibi bir sey.
nşa'da bi x dedirten başlık olarak karşımıza çıkar.* * *
yazılan görüşlere tanım süsü vermeye yarayan kelime.
(bkz: dediğim başlık)
"başlık içeriği"niden ziyade "başlık" tanımlanması ile sonuçlanan söz öbeği. esefle kınıyoruz kullanıcılarını.

(bkz: genc sozlukculer rahatsız)
(bkz: nükleer başlık)
(bkz: dedirten başlıklı kız)
(bkz: ayarımı yedim seni bekliyorum)
kişinin kendi düşüncelerini kişisel bir dille yazdıktan sonra bi format vardı can çekişen deyip cümlenin sonuna eklenen söz öbeği.
(bkz: yavaş dedirt de saçın başın dağılmasın)
gammazların en sevdiği nacizane yemek misali formatı.
(bkz: baslık kafaya giyilir)
(bkz: dedirten x kalibi kaldirilsin kampanyasi)
sozluk kalitesinin ebesiyle yakin munasebetler kuran entry turu ornegidir.
(bkz: dedirten baslik)
entrynin sonuna "dedirten başlık" yazdıktan sonra olayı hatırlayıp "denilesi durum" olarak degiştirmeye neden olan kalıp.
sözlük genelinde yaygın kullanımı artık 13 ya$ın altına kadar dü$mü$* tehlikeli madde... formata çok fena dü$man bir ifadedir, formata hakarettir. kullanımından $iddetle kaçınılmalıdır.
fikrini formata uyduramayacak kadar yazme eyleminden uzak yazarin, formata uyduramıyorsam, formata uygunmuş süsü veriririm fikrinden hareketle başvurduğu kalıp.
Bir şeyler dedirten başlıklardır.

(bkz: hic ugrasamicam dedirten basliklar)
(bkz: yeter artik dedirten basliklar)
(bkz: helal olsun dedirten basliklar)
(bkz: bi siktir git dedirten basliklar)
sanal alemden çok uzun zaman* uzak kaldım ama yine de etrafta bolca rastladığım formata aykırı entry söylemi...

not : o değil de üstteki cümlede saçma bir uygunsuzluk var gibi geldi bana, anlayamadım. anlayan mesaj atabilir. kızlar atmasın. şaka yav, herkes atabilir.
güncel Önemli Başlıklar