1. 1.
  dede ve torunun arasında geçen komik, özlenesi anlardır. hoş bahsedeceğim anı dialogtan çok monolog içermektedir; sene show tv'nin revaçta olduğu 90 ortaları, yer köy, mekan anneanne evi. vakit gece olmuş, etraftan bi kaç komşu misafirliğe gelmiş nineyle muhabbette koyulmuşlarken, dede aynı odada show tv'de Arnold Schwarzenegger'in konusu marsta geçen * filmini izlemektedir. filmin bir bölümünde arnold'un önüne marslı bir hatun çıkar ve göğüslerini gösterir, kadının göğüsler üç tanedir. arnold ortadaki göğüse dokunur ve dede bombayı patlatır:

  - yüce rabbim, sen neler yaratıyorsun.

  akabinde muhabbet için gelen teyzeler kafalarını çevirip keskin bi bakış atarlar dedeye.
  -1 ... hasmet ibriktaroglu
 2. 2.
  dedem 78 yasinda. ayin 22 sinde abimin nisanina gittik mersine. eglendik oynadik ve bol bol fotograf cektirdik. dedem de hic oyle fotograf meraklisi degildir. aksine cekilmeyide, cekikdikten sonra bakmayida sevmez pek. neyse nisan bitti ankaraya donduk ptesi. sali gunu gs-cluj macina gittigimden firsat olmadi fotolari facebook a yuklemeye. neyse istanbuldan tekrar donunce dedemin yanina ugradim. ve o ilginc olayi yasadim
  dedem::: olum hani internete verecektin fotograflari.

  ben::: dede firsatim olmadi bugun hallederim

  dedem::: yok yok sizden bi halt olmaz,bi isi halledemezsiniz.

  ben::: ya dede ne alaka, hem sen nerden goreceksin internete koysam

  dedem::: memlekette boyle bisey olsa hemen koyarlar. ah ah neyse koyma hicbisey istemem

  sanirim dedem memlekette dugun yapanlarin fotolarini internete hemen koyduklarini duyunca bize basti fircayi. ah bide dedemin facesi olsa, neler olur neler.
  ... mikelaj
 3. 3.
  Genç: ee sonra?
  Dede: mesajı okuduktan sonra fırlattım güvercini duvara.. o zaman cep telefonu yok tabi.
  ... marjinal guru