bugün

anne-babamızın babalarını sevme sebeplerimizdir.

-her türlü yemeği yemesi.
her iki dedemi de görememiş olmama rağmen!* yine de içimde bulunan sevginin sebebi, annem ve babamın onları bana özlemle anlatmasıdır.*
kelimelere dökülemeyecek sebeplerdir.
hangi dede olduğuna bağlı. *
annemin veya babamın doğumu için olan görevini yerine getirmesi.
(bkz: yemeyi değil yemeği)
küçükken bayramlarda en çok parayı o verdiği için olabilir.
tontondur çünkü. ne istersen yapar. hep söylerler zaten torun bambaşkadır diye. bir de ilk ve en büyük torunsanız o zaman bambaşka olduğunuzu hissettirirler.
(bkz: dedeyi sevmeme nedenleri)
bol bol harçlık verir.
iyiyse sevilir, kötüyse sevilmez.
şahsen dedemin iyi olmamasından dolayı pek sevmeme sebep yoktur.
cebinde her zaman çıkarıp verebileceği bi 10 tl vardır.
nobrain.dk ile ilgisi var mıdır diye düşündüren sebeplerdir.
o kadar hoşgörülü bir insan ki onu sevmemek için deli olmak lazım. sırf biz uyanmayalım diye yazın balkonda tıraş olan bir insan. canım dedem benim.
karşılıksız sevmesidir.
babaya veya anneye göstermediği ilgiyi ve sevgiyi toruna göstermesidir.
yargılamammasıdır.
torun ne yapsa beğenmesidir.

ama benim için sevmesi yeterlidir.
onu görememiş ve göremeyecek olmak!
ata olması başlı başına sebeptir.
Anneye babaya sizin için fırça atan süper kahraman olmasından mütevellit sebeplerdir.
Benim dedemin annesi dedem 3 yaşındayken melek olmuş cennete gitmiş. Üvey annesi bakmış dedeme. Tabi öz annesinin yerini tutmamış hiç. Ben annemin karnındayken de sofrada öz annesinin konusu açılmış ve gözleri dolmuş. Annem o zaman benim adıma karar vermiş. Benim adım dedemin annesinin adı ve dedem bana hep 'anam' der. Sadece bana der. (Evet yazınca komik oluyo ama dedemden duyunca çok anlamlı bunu anlayamazsınız) Eğer anam demezse kesin darılmıştır bana bişey yüzünden. Az önce midesine bişey olmuş sadeli kahve yaptım ve yine anam dedi bana. Canım.
9 yaşımda iken tatilde bir çocukta palet görüp bende de olmasını istemiştim . Annem ise " ne gerek var kızım 3 gün sonra geri dönücez . Zaten alsanda kullanamazsın ki daha çok küçüksün " demişti bende gözlerim dolu bi şekilde odama çıkmış yorganın altına saklanarak ağlamıştım . Dedem ise sesimi duyup yanıma gelmişti . Beni güzelce bi avutmuş ardından elimden tutarak çarşıya çıkarmıştı . Büyük bi mağazanın önünde durmuştuk ben hevesle önümdeki paletlere bakarken dedem " hadi ayağına göre olan hangisi ise seç al " demişti .

işte bu olay bile onu çok sevmeme yeter .
Bizde dede ata olarak görülür ondan ötürü severiz.
Kurban oLduğum dedem. Ne çok severdim seni.
AsLa haksızLığa geLemezdi. Ama tek bu sebepLe değiL tabii ki. Çok masumdu; akLı tam yerinde değiLdi. Hiçbir evLadı onu evinde istemezdi. Her şeyden önemLisi dedemdi uLan o benim!
Allah rahmet etsin sana.:(
-küçükken her istediğinizde parka götürmesi,
-annenize çaktırmadan sizinle birlikte abur cubur yemesi,
-muhtemel yaramazlıklarınızda size suç ortağı olması,
-anne babanızdan paparayı yediğinizde karşı taarruzla sizi savunması,

gibi sebeplerdir. iyi ki varsınız güzel insanlar...
ponçik olması.
kafakoparan dedeeeeeee..
fındık shot var gelseneeee..
Eski zamanları anlatması.
güncel Önemli Başlıklar