1. 1.
  ALFABE iNKILABI YAPMIŞ BiR MiLLETTiR. gerçi tanımadığı kişilerin mezar taşlarını okumak da saçmadır. kaç kişi 1925'den önce ölen birini hatırlıyordur acaba.
  3 -3 ... malumat furus
 2. 2.
  DEDEN MEZAR TASINA HAYATIN SIFRESIMI YAZILIMIS! MERAK EDIYORSAN YA TURKCEYE CEVIRILMESINI SAGLARSIN YADA ARAPCA OGRENILEREK SORUNUN GIDERILEBILIR.
  5 -5 ... gamble
 3. 3.
  eski mezar taşlarında arapça yazdığını sananları görmemizi sağlamış başlık. türkçe o benim bilmiş kardeşim arapça bilsen ondan bir bok anlamazsın.

  edit: osmanlı türkçesini arapça sananlar inşallah 8 yaşındasınızdır. yoksa çok üzüleceğim.
  6 ... korlerulkesindeaynasatanadam
 4. 4.
  osmanlı ya da türkiyeli bir insandır. zira 1600 lerde yazılan osmanlıca ile 1700 ler, 1700 ler ile 1800 ler birbirini tutmaz. kimse 100 yıl öncesini okuyamaz. eğitimini alırsa başka tabi.

  arapların alfabesini kötüleyip roma ve yunanlıların işaretlerini yere göğe sığdıramamak da ayrı bir düşünce tabi. sanki kendiniz icat ettiniz bu yazıyı.
  5 -1 ... belfastchild
 5. 5.
  alfabe değişikliği olmasaydı şu an hepimiz kuranı anlayarak okuyabilirdik düşüncesiyle değişmeseydi avrupadan çok daha geri kalıdırdık düşüncesinin kıyasıya kapıştığı durumun alt safhasıdır.
  2 ... psikodramadepresifhal
 6. 6.
  "so what?" diye cevaplanabilecek cümledir.
  -1 ... dengesiz ip cambazi
 7. 7.
  Kesin kör dediğim insandır.
  -1 ... muptezel kamil
 8. 8.
  o degilde benim dedem 1990 da vefat etti, dedemin babasi da tahmini 1955-1960 de. sahsen ben hepsini okuyabiliyorum. o kadar türkcemiz var cok sükür.
  2 ... kiliog
 9. 9.
  okuyabilmesi için arapça değil osmanlıca öğrenmesi gereken millet. osmanlıca fars alfabesini kullanarak türkçe yazmaktır.
  -1 ... vizyonsuzhayat
 10. 10.
  görmediği dedesinin mezar taşını ne yapacağını merak ettiğim millet.

  otur kitap oku, gazete oku, dergi oku. hiç olmadı amk oku. Mezar taşıyla ne işin var?
  1 -2 ... berk