1. 1.
  dicle elektrik dağıtım anonim şirketi'nin kısaltılmışıdır. türkiye'nin en fazla kaçak açığı bulunan elektrik şirketidir aynı zamanda.
  kısa süre evvel özelleştirilmiş, elektrik dağıtımı yapılan bölgelerde 3-4 ayda bir de olsa sayaç okumasına geçilmiştir.

  bugünlerde ise başlattığı kampanya ile adından söz ettirmektedir. kampanyanın afişleri hem türkçe, hem de kürtçe hazırlatılmıştır.
  "peşin ödeyin, faiz ödemeyin." yazılı afişlere göre, mesken ve ticarethane/sanayi gruplarına %100 faiz indirimi getirilmiş.
  yani; misal 123456789 abone numaralı müşteri 10 yıldır hiç para ödememiş ise, güncel borcunun 3/1'den de az olan ana parasını ödemesi yeterli oluyor. böylelikle abonenin temiz kağıdı alınması sağlanırken, faiz tutarları borç hanesinden siliniyor.

  bu da şu demek oluyor; "elektriğe zam!".
  zira silinen faiz tutarları, batı kesime doğru yol aldıkça faturalara kol gibi yansıtılacak. malum tam zam mevsimi, kimse de anlamayacak işin aslını...

  helal olsun, güzel taktikmiş!
  1 -1 ... kelebek yumurtasi
 2. 2.
  elektrik borcu olan 20 belediyenin elektriklerini kesen şirket. batmak ve şırnak belediyeleri de dahil.
  dicle elektrik dağıtım a.ş. firmanın tam adı.

  akepeli belediye olunca tüm borcu ödeniyor devlet tarafından ama bdpli belediye olunca elektriklerini kesiyorlar.
  düpedüz şerefsizlik.
  1 -1 ... w for whatever
 3. 3.
  http://www.milliyet.com.t...de-sopali-gundem-1909085/

  Orospu çocuğu kan emicilerin saldırısına uğrayan görevlilere sahip şirket.

  Siz kullanım biz ödeyelim dimi. Haram zehir zıkkım olsun.
  1 -1 ... 0game
 4. 4.
  hırsız kürtlerle ve kürtlerin hırsız belediyeleri ile mücadele eden şirket.
  (bkz: dedaş ın kürtlerle mücadelesine destek kampanyası/#26451006)
  2 ... protest sanayici
 5. 5.
  Gülten kışanak denen teröristçe binasının önüne hendek kazdırılmıştır.
  ... asfaloth
 6. 6.
  DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel kaçak elektirik kulananlara ilgnç bir çağrı yaptı. Karagüzel, "Kullanın ama israf etmeyin." dedi.

  http://m.sondakika.com/ha...kullan-ama-israf-7380833/#

  Kusura bakmayın ama kim kimin hakkını kime veriyor? Bizde bu vatanda yaşıyor ekmek parası için çabalıyoruz. Utanmadan birde bunu söylemek yüzsüzlüktür, karaktersizliktir.
  Haberlerde çıkan manavın önünden geçerken çocuğumun yüzünü kapatıyorum diyen babada bu ülkenin vatandaşı, bizim alın teriyle kazandığımız paraları kaçak payıyla elimizden alıp doğudakilere peşkeş çeken de sözde bu ülkenin vatandaşı. Birde israfınızı karşılayamıyoruz ne demektir? Edep ya hu.
  ... sinjaap
 7. 7.
  hırsızla mücadele eden ama bunu başaramayan şirket.
  (bkz: kaçak elektrik)
  ... eruzmi
 8. 8.
  Güneydoğu Anadolu’da yüzde 70’i bulan kaçak elektriğin faturası 2 milyar dolar oldu. Terör nedeni ile altyapı zararı da 60 milyon lira olarak gerçekleşti
  --spoiler--
  Devletin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kayıp ve kaçağın önüne geçmek için özelleştirme yoluna gittiği Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, 2 milyar dolarlık kaçak, 60 milyon TL'lik terör faturası çıkardı. Dünya Enerji Zirvesi'nin ikinci gününde konuşan Dicle EDAŞ Başkanı Memet Atalay, Diyarbakır, Şanlıurfa, Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak illerindeki 1.6 milyon elektrik abonesine yılda 21.5 milyar kilowatsaat elektrik dağıttıklarını söyledi. Atalay, “Bunun yüzde 70'i kayıp kaçak. Bunun parasal değeri 2 milyar dolar. 4 tane Atatürk Barajı elektrik üretse yine de Güneydoğu'daki elektrik ihtiyacını karşılamaya yetmiyor” açıklamasını yaptı.
  5 BiN PERSONELLE MÜCADELE
  Özelleştirme sonrasında kaçak elektrik kullanımına karşı yoğun bir mücadeleye girdiklerini ve 5 bin personel istihdam ettiklerini dile getiren Atalay, sadece saha taraması yapan 400 personellerinin bulunduğunu belirtti. Bugüne kadar 800 bin abonenin taramadan geçtiğini ve 70 bin kaçak kullanıcı tespit ettiklerini dile getiren Atalay, “Tek başına para cezası sorunu çözmüyor. Bölgede kaçak kullanım bir alışkanlık olmuş, caydırıcı olması için yeniden bunun hırsızlık suçu kapsamına alınması ve adli cezasının olması gerekiyor. Kaçak kullanım sadece evlerde değil, tarlalarda sulama için işletmelerde üretim için de kullanılıyor” yorumunu yaptı.
  Bölgede yaklaşık 6 milyar TL'lik bir kaçak ekonomisi oluştuğunu ve 600 milyon TL'lik şebeke yatırımı ile bunun önüne geçmek istediklerini dile getiren Atalay bu noktada, altyapı değişimlerinde bölgede oluşacak karışıklıkların engellenmesi için kolluk kuvvetlerinin yardımına ihtiyaç duyduklarını belirtti.
  Memet Atalay, özelleştirme öncesinde bölgede yüzde 80 olan kayıp kaçak oranını yüzde 70'e indirdiklerini bunun da şirket performansını yüzde 40 artırdığını belirtti. Bu noktada son bir yılda yaşanan terör olaylarının elektrik iletim hatları ve trafolara zarar verdiğini anlatan Atalay, sadece 2016 yılında terörden 60 milyon TL'lik zarar gördüklerini sözlerine ekledi.
  --spoiler--
  ... recomax
 9. 9.
  Kaçak kullanıma karşı hiçbirşey yapmayan, kaçak kullananlardan para almaya götü yemeyip, öğretmene, polise, askere, doktora sen kaçak kullanıyorsun diyerek binlerce Türk lirası ceza yazan, yaklaşık 6 saattir elektriksiz bırakan ve hala arıza çözemeyen, insanı parası ile rezil eden kuruluşumsu oluşum.
  ... ortouch