1. 1.
  kıyametin on büyük alameti'nden birisi. deccal tek gözü kapalı ya da kör, dev gibi, olağanüstü güçlere sahip bir varlıktır. bu olağanüstü güçleri çeşitli hadis kaynaklarında şu şekilde zikredilir;

  + bir adımda ufuk çizgisine gidebilecek, bir ayağı ufkun bir ucunda, diğeri öbür ucunda olacak.
  + ölüleri diriltecek, çaresiz hastalara şifa verecek.
  + alnında arapça "kefere" * yazacak ve bu yazıyı sadece müslümanlar anlayabilecek.
  + insanlara tanrılık iddiasında bulunacak. sahte cenneti ve sahte cehennemi olacak ve kendisine tabi olanları cennetine, olmayanları cehennemine koyacak. onun cennetine koyduğu kişiler ahirette cehenneme, cehennemine koyduğu kişiler ise ahirette cennetine gidecek.
  + tüm kafirlerle birlikte bir grup cahil müslüman da deccala tabi olacak ve emri altına girecek.
  + deccal ordular kurup yeryüzünü ve insanlığı işgal edecek. insanlık, yecüc ve mecüc kavimlerini ve dabbeyi yokettiği gibi, deccal i de yok etmek için bir araya gelecek. fakat söz konusu savaşı deccal kazanacak ve yeryüzünü haraca bağlayacak.

  tüm bu olaylardan sonra hz. isa nın yeryüzüne inmesi gerçekleşecek. hz.isa yeryüzüne inecek, deccal'le büyük bir savaş yapacak ve deccal'i öldürüp, dünyayı ve insanlığı bağladığı haraçı ortadan kaldıracak.

  deccal'le ilgili hadislerde deccalin insan olduğuna dair hiçbir ibare bulunmamaktadır. bu sebeple bazı alimler "deccal batı uygarlığıdır" iddiasında bulunmuştur. batı bugün imf'le, kültür emperyalizmiyle, beyin göçüyle, savaşlarla ve sömürü araçlarıyla tüm dünyayı gerçekten de haraca bağlamıştır. günümüzde sahip olduğu jet uçakları ve diğer bazı teknolojiler sayesinde saniyede ufka varabilmektedir, ileriki zamanlarda tıbbı ilerletip ölüleri diriltebilir, ki kişilerin dondurulup yıllar sonra yeniden çözülmesi gibi çalışmalar gündemimizdedir. batı günümüzde kendisine tabi olanlara cennet gibi harika bir hayat sunarken, tabi olmayanlara da zulmederek cehennemi yaşattığı bir gerçektir.

  ayrıca büyük deccal gelene kadar 27 tane küçük deccal gelecektir. bazı rivayetlerde bu sayının 30 olduğu da söylenmektedir. bunlardan 4 tanesi kadındır ve bu küçük deccaller de bazı olağanüstü yeteneklere sahip olacaktır.
  18 -4 ... kyuubi no kitsune
 2. 2.
  kıyametin on büyük alametlerindendir.
  2 ... hepeksihepeksi
 3. 3.
  yani hayal etmeye çalışıyorum. gözlerimi kapatıyorum ve kendinden geçmiş bir şekilde loş bir odada bu saçmalığı okuyup kendinden geçip geçip geçen insanları düşünmeye çalışıyorum. bir empati yakalar mıyım diye.

  yok olmuyor.

  tek bir şey söylemek istiyorum. okuduğunuz şeyi kısa bir an düşünün. saçmalıklarla dolu. en basitinden bir adet söyleyip çekileyim;

  + bir adımda ufuk çizgisine gidebilecek, bir ayağı ufkun bir ucunda, diğeri öbür ucunda olacak.

  şimdi bu ne demek. bu bu metni yazan kişinin dünyayı bir tepsi gibi düz zannetmesi demek.

  şidmi bunu allah diyorsa, milyar üstü milyar yıldızı yaratttığını söylediğiniz bir yaratıcı dünyayı naısl düz sanabilir? hadi zaten gerek yok diğerlerini yaratmasına; engin fizik bilgisi olmasına, dünyaya dışardan bakıyorsa görüyordur değil mi yuvarlaklığı, aşık olunası mavi yeşil renkleri ?

  bir düşün allahının aşkına. az evvel yukarıdaki satırları kendinden geçmiş şekilde yazarak herhangi bir ateistten çok çok daha fazla aşağılamış olduğun allahının aşkına;

  bir ayağı bir ufukta diğeri ötekinde ne demektir. yuvarlak bir şeyin bir kenarı olur mu.
  8 -9 ... jackskellington
 4. 4.
  (bkz: taş yok mu taş)
  3 -1 ... gundi
 5. 5.
  edebi zayıflığını haykırırcasına, "teşbih", "ima" vb. olgular hakkındaki eksik, hatta olmayan bilgisi ile yorum yapıp rezil olmak yerine, bilgi sahibi olunmayan durumlarda susmanın daha yerine bir davranış olacağını görmemize vesile olmuş konu.

  -evet birader, "bir ayağı ufkun bir ucunda diğeri öbür ucunda" olacakmış. hatta bizde alttan taşaklarını seyredebilecekmişiz.
  gördükten sonra da 'bu adam taşaklı dayı' diyip biat edicekmişiz.
  hani "bütün kafirler ve bir grup müslüman biat edecek" kısmı da bunu anlatıyor..

  (bkz: bilmiyorsan sus adam sansınlar)
  7 -5 ... zivalione
 6. 6.
  bir adımda ufuk çizgisine gidebilecek, bir ayağı ufkun bir ucunda, diğeri öbür ucunda olacak.
  bu bir devlet olabilir. yinede saçma.
  1 -1 ... nakata
 7. 7.
  iskandinav mitolojisindeki jormungand ile benzerlik gösterir. ragnarok geldiğinde jormungand ortaya çıkacak ve Thor ile savaşacak. sonuçta birbirlerini öldürecekler. ayrıca loki ve odin önderliğinde iki ordu da çarpışacak ve bu da iyilik ve kötülüğün savaşı olacaktır bir yerde. hep aynı senaryo farkettiyseniz. neden acaba ?
  4 ... dulgerbob inciryapragi
 8. 8.
  ahiretten deccal'e ait cennet mi varmış ? ben de istiyorum lan. kankalarımı falan toplucam. benim de cennetim olsun.

  --spoiler--
  onun cennetine koyduğu kişiler ahirette cehenneme, cehennemine koyduğu kişiler ise ahirette cennetine gidecek.
  --spoiler--
  1 -1 ... xelamony
 9. 9.
  önde gelen islam alimlerine göre yıllar önce yaşanmış ve bitmiş bir olaydır.
  1 -1 ... du hast
 10. 10.
  yarrağı yediğimizin nişanesidir. keferelerin ise zenci yarrağı yediğinin nişanesidir.
  1 ... nabrettin gongalak