1. 1.
    aslında bunun amacı bi belgeselde izlemiştim. tasarrufu artırmak, gereksiz üretimin önüne geçmekmiş.
    bir de poşetlerde çevreye bırakılınca diğer atıklar gibi zararlı.

hatta almanya da falan normal gıda marketlerinde bile poşetler paralıymış.
    evden kendi poşetini torbanı kendin getiriyormuşsun.

hisli sundu.
    9 -3 ... hislibiri
  2. 2.
    almanya da türk marketleri haric hepsinde ücretlidir.
    2 ... portatif
  3. 3.
    dunyanin her yerinde gecerli olan durumdur.
    1 ... wake up neo
  4. 4.
    Avrupa'da çevreyi koruma amacıyla yapılan güzel bir uygulama.tabi biz yanımızda torba taşımaya alışık olmadığımız için biraz sorun yaratıyor gerçi ama uygulamanın yararlı olduğu kesin.çevrede poşet görmek neredeyse imkansız çünkü alınan poşetlere para veriliyor ve bunlar sağlam poşetler.
    1 ... kalkyerineyatyavrum
  5. 5.
    Bunun hissedilmemesi adına en iyi çözüm ürünlerin poşetleriyle satılması ki alan memnun veren memnun olsun.

Poşetlenmiş ekmeğin fiyatının neden 10 kuruş fazla olduğunu kimsenin sormaması gibi. Neden çünkü o poşetlenmiş.

Giyim mağazalarında uygulanması saçma olacağından doğal olarak poşete ayrı fiyat biçilmesi gerekiyor ki kıyafetlerin poşetini açtığımızda ürünü kullanmış gibi parasını ödemek zorunda kalmayalım.
    ... yurda sokulmus kettle
  6. 6.
    Bakın size daha fazla anlatmaktan bıktım lakin son bir kez daha söyleyeyim

spoiler

tam bir götverenlik örneğidir.

ulan alışveriş yapıyorsun kasada poşet istiyorsun biyifindi pişitlirimiz illi kiriş yilniz.

kapitalizmin amk.

spoiler

Kapitalizm sermayeciliktir decathlon un parayla poşet satmasıyla en ufak alaka dahi barındırmaz benim aydın kardeşim.

Kapital düzen üzerine çokça düşünülmüş bir düzendir insanları sömürmeyi değil üretimi hedefler.

Zaten senin de özgürlüğün var mecbur değilsin bu da kapitalizmin bir özelliğidir, hayatımda decathlon a gitmedim bak gördün mü yani paran yoksa girme oraya. Benim param var yada yok değil oraya girmek istemezsem girmem.

Ayrıca poşetlerin parayla satılmasının ana nedeni kâr elde etmek değil doğaya daha az karbon ayak izi bırakmaktır.

O poşetlerden üçer beşer alıp çöpe atacaksın ve o poşeti doğaya atacaksın çünkü sen eğitilmezsin bu yüzden senin cebindeki elli kuruşa doğadan daha çok değer verdiğini biliyorlar da böyle bir şey yapıyorlar.

Ekmek kafalı komünistlerin anlayacağı şeyler değil bunlar.
    2 ... id est
  7. 7.
    ikea ve metro markette de ücretli. Ama 50 kuruş çokmuş. En çok parayı poşetten kazanıyor olabilirler.
    ... mahmut sezar