bugün

bana zenginlik mi, defter diye mi sorsalar hiç kuşkusuz defter derim. parayla ütopya bir yere kadar ama bu defterle dünyanın en güzel güneş ülkesi çıkar ortaya.
Garanti olsun diye üç beş defa yazacağım isimler var benim. (bkz: adı lazım değil baş harfi r)
her şey bir yana, ost'u harika olan bir anime serisi. l's theme, kira's theme, near's theme, kyrie ve diğerleri. ne zaman dinlesem, iq'um 30 puan birden artıyor.
Tüm zamanların en iyi animesi diyebilir miyiz? Ben dedim bile.
--spoiler--

--spoiler--

26. bölüme kadar tüm zamanların en güzel animesiydi. L öldükten ve yerine iki sünepenin gelmesinden sonra hiçbir önemi kalmadı gözümde. aslında mevzu l'in ölmesi bile değil, sonrasında olayların boka sarması. amane misa'nın gelip ortalığın amına koymasından bahsetmiyorum bile.

--spoiler--

--spoiler--

bu sebeplerden dolayı şimdilik dünyanın en iyi animesi shingeki no kyojin'dir. derli toplu bir final yazabilirlerse tabii ki.

başından sonuna kadar derli toplu bir anime izlemek isteyenler için ise (bkz: shaman king). karakter gelişimiyle olsun, konusuyla olsun, finaliyle olsun. güzel animeydi ama devamı gelmedi ona yanıyorum.
code geass izlemeyenler tüm zamanların en iyi animesi diye tutturmuş.
çalıştığım bir mizah dergisinde, genç çizerlerin köşelerinde bununla ilgili kariaktürler çizmesi ile, yaşlandığımı anlamamı sağlayan anime. ben hala yüzüklerin efendisi, matrix, terminator filmleri ile ilgili karikatürler çiziyor iken hatta he-man karikatürleri) genç çizerler paso death note karikatürleri çiziyorlardı. tabi nesil de genç, onların karikatürleri daha çok ilgi görüyordu haliyle. böylelikle dinozor karikatürcü sınıfına ben de death note sayesinde geçmiş oldum. mutluyum.
death note çok popüler ama yukarıda bir arkadaşın dediği gibi sadece 26. bölüme kadar o güzelliği veriyor sonrası yokuş aşağı resmen. code geass filan geçin bunları bi kalem * ben ki iflah olmaz bir hunter x hunter hayranıyım ama buna rağmen en iyi anime cowboy bebop diyebiliyorum rahatça *

bu arada , samurai champloo izleyin izlettirin gençler *
döneminin en iyi animelerinden bir tanesi. Konusu klişe gibi dursa da konuyu işleyişi çok çok iyidir. Anime started pack için idealdir. Ama en iyisi değildir. Ben türlere göre kategorize ederim, sci-fi bir animeyi bleachle kıyaslamam mesela. Ama tüm türler arasından bir tane seçip ömrümün sonuna kadar bir tek onu izleyeceğimi söyleseler Cowboy bebop derim. Ben orta birdeyken dvdsini almıştı babam. Baban western hayranıdır, lucky luke falan vhs kasetleri olan adam. Bunu da öyle bir şey sanıp almış ve hayatımın en güzel yanlışını yapmıştır. Müzikleri çok hoşuma giderdi çok bir şey anlamazdım ama yaş büyüdükçe büyülenerek izledim. Şu an açıp izlesem yine büyülenirim. See you space cowboy! Ayrıca:

görsel
bayıla bayıla izlediğim tek animedir. zeki iki insanın çarpışmasını anlatır.
Çoğu insanın ilk animesi oluyor bende bunun ile başladım Hikaye kabaca ana karakterin bir ölüm defteri bulması ve bu defter ile kendini yeni dünyanın Tanrısı yapmaya çalışmasını anlatır.
insanlar lisede izlemiş ben daha yeni keşfediyorum yaaa. izlerken kendimi l’ye yakın hissettim. Niye öyle oldu ki?
ilk 3 bölümü hariç çöptür.
Bir yerden sonra bayıyor aynı şeyleri izliyorsunuz sanki. L öldü yerine n geldi aynı bokun laciverti o noktadan sonra izlemeyi bıraktım.
güncel Önemli Başlıklar