bugün

anlatılan senin hikayendir manasına gelen cumle. ayrıca kapital'in onsozunde de yer alır.
quintus horatius flaccus ya da batıda daha fazla bilinen ismiyle horace tarafından
satirler ( taşlamalar,semones ) kitabında söylenmiştir.
tam olarak şöyle demiştir horatius: 'quid rides de te fabula narratur ' ( ne gülüyorsun
anlattığım senin hikayen ). düşününce,çoğumuz hayatlarımızın bir anında aynısını birile-
rine söylemişizdir veya bize denmiştir. duyduğumda afalladığımı hatırlıyorum,söyleyen
arkadaşım da buna mecbur kalmış olmaktan ötürü sıkıntılıydı. sonra zaten eskisi gibi
olamadık. bu günahı da böylece çıkarmış olalım.
ayrıca kapital'in önsözünde yer alan cümle. kapitalizmin hikayesini ve işçilerin hikayesini anlatan kapital'in kapitalizme atfettiği cümle.
ardindan "kapitalist üretimin en büyük engeli, sermayenin ta kendisidir." seklinde isci sinifi savunmasina gecilecek olan makalenin de ilk cumlesidir.
gümbür gümbür ses getirecek entryler giren oldukça sağlam altıncı nesil yazar. hoşgelmiştir, sefa getirmiştir.
an itibariyle sadece bir başlığa entry kasan yazar... dehşetle izlemekteyiz...

(bkz: balta girmemis ormanda hakan balta ya rastlamak)
(bkz: balta girmemis ormanda hakan balta ya rastlamak)

başlığı alıp götürmüş, " ey maşşallah " dedirtmiş yazar.*
bandista albümü.
copyleft, bandista, 2009
armağandır. çoğaltınız! dağıtınız! demişlerdir.
buyrun;
http://www.tayfabandista.org/
01. haydi barikata
02. özgürlüğe manuş
03. ille de rumba
04. her şeyin şarkısı
05. mâyâ
06. aim
07. kara çocuk raksı intro
08. kara çocuk raksı
09. hiçbir şeyin şarkısı
kapitalin tek okuduğum kısımı. okunur mu lan bu kitap diyip atmıştım. iyide yaptım. sağda solda şimdi kişisel iletime falan yazıp hava atmaktayım.

-de te fabula narratur
-hasstr siyasi abi naptın sen yaa
karl marx'a ait sözdür.
karl marx'ın kapitalin girişinde gözümüze gözümüze adeta sokan latince uyarısı.
quid rides? anlatılan senin hikayendir.