1. 1.
    Milli bayramları yasakladılar, Anma törenlerine gitmediler, Kutlamaları iptal ettiler

ismini stadyumlardan kaldırdılar, Portrelerini duvarlardan indirdiler

“Ayyaş”, “deccal”, “hain” dediler... gazi mareşal ATATÜRK diyemediler...

100 yıl geçti, seni yok edemediler... 1000 yıl geçse de yok edemeyecekler..
    ellerimizde yaktığın;
    özgürlük, bağımsızlık, aydınlanma... meşaleleriyle...
    devrimlerinin izindeyiz...
    9 -7 ... eratosthenes
  2. 2.
    Recep tayyip erdoğan için söylenen söz.
    1 -6 ... abbas dikbasar
  3. 3.
    Adını neden silmeye çalışırlar o da ilginçtir.

Bugün o koltuklara götünü koyup oturabiliyorsa siyasiler. Özellikle fakir bir hayattan oralara gelenler ve bununla övünenler. Yatıp kalkıp Atatürk'e şükretmeli. Sen o fakir hayatından ultra lüks hayata geçtiysen Atatürk sayesindedir.

Bugün Atatürk'ün ismini unutturmaya çalışanlar şu an Osmanlı döneminde olsak padişaha ve padişahlığa lanet edecek insanlardır

Bugün Abdülhamit fanatikleri bilmiyor ki şeyhülislâm emri ile indirildi. Vahdettin için son halifenin beni onun yanına bile gömmeyin ben öyle insanla mezarım bile yakın olsun istemem dediğini bilmezler.

Varsa yoksa din din din. Ama dinlerini de bilmezler.

Cehaletten beslenen sefiller için yaşasın 19 Mayıs diyelim o halde.
    3 -2 ... keyf kahyasi
  4. 4.
    boş laf.
    su uyur düşman uyumaz.
    biz uyumaya devam ettikçe tarihi yeniden yazıp bir 50 yıl içinde çook rahat silerler.
    2 -2 ... strawberry blonde
  5. 5.
    aynen üstteki arkadaşa katılıyorum. high akademyamız tarih yazımında atatürk'ün yerini öylesine küçülttüler ki neredeyse onun isminin geçmediği cumhuriyet tarihleri yazılmaya başlandı. bu dünyadaki tarihçilik trendlerine de uygun, zira history of great man yani büyük adamların yaptığı tarih anlayışı 1970'lerden beri sürekli ufalanan bir trend. artık aşağıdan gelenin sesi ile tarih yapılıyor. iktisadi faktörlerin belirleyiciliğine bakılıyor, hatta ve hatta en güncel trend olarak coğrafyanın önemi öne çıkarılıyor. ve gerçekten görülüyor ki bir adam gelip de öyle tarih falan yazamıyor. ideolojik kırıntılar kendi çapında eğlenebilir. birkaç entry önce de yazdım. milli mücade dediğiniz olay bile mustafa kemal'den önce başlatılmış bir şey. eğer mutlaka bir agency ararsanız o da ittihat ve terakki'idir. mustafa kemal bu işin hazırlık safhasında bile yok neredeyse. yerel direniş örgütleri hep yerel ittihatçı elitler tarafından organize ediliyor. neyse, uzatmayayım.
    1 -3 ... fazlasiylakirgin
  6. 6.
    kimden bahsedildiğini anlamadıysanız silinmiş gitmiştir zaten aq.
    -1 ... kazangap