1. ?.
  Yapılan bir değişikliğe göre, bundan böyle ofsayt alanında yer alan ve topa müdahale etmese de rakibin dikkatini dağıtan oyuncular ofsaytta sayılmayacak. geçerli olan kurala göre, bir oyuncu ofsayt alanında yer alıyorsa, topa dokunmasa bile rakibin dikkatini dağıtıcı bir hareket yaparsa ofsayta düşmüş oluyordu. Yeni kurala göre ise artık oyuncunun rakibi ile top için mücadeleye girmesi şart koşuldu.

  diğer değişiklik ise rakipten dönen toplarla ilgili. Mevcut kurallara göre ofsayt pozisyonunda bulunan ama ilk anda topa müdahale etmeyen bir oyuncu, direkten veya rakibinden seken topa müdahale edince, ofsayta düşmüş oluyordu. Ancak mevcut tanıma rakibi tarafından kurtarılan topa müdahale dahil değildi. Yapılan değişiklik ile ofsayt pozisyonda bulunan bir oyuncunun rakibi tarafından kurtarılan topa müdahalesinin de ofsayt sayılmasına karar verildi.

  kural değişikliği Temmuz 2013'ten sonraki maçlarda geçerli olacak. O zamana kadarki maçlarda ofsaytın mevcut kurallarına göre karar verilecek.
  1 ... fakesgod
 2. ?.
  (bkz: şimdi kızlar düşünsün)
  4 ... cilveli ahmet hoca
 3. 0.
  Ofsayt olması için topa dokunma şartının getirilmesi çok yanlış. Rakibin dikkatini dağıtması zaten ofsayttaki oyuncunun oyunun içinde olduğunu, oyuna etki ettiğini gösterir.
  ... fistingci sahap