bugün

suriyelileri öldürebileceğiniz yeni çıkacak harika bir oyun.
22 Şubat 2019 da çıkacak olan Sony Exclusive oyunu. The Last of Us part 2 2019 da çıkmazsa bu oyun 2019'a damga vuracak. Atmosfer, mekanlar, mekan tasarımları inanılmaz, açık dünya oluşu ve açık dünyasının güzel olması da ayrı bir olay. Bu oyuna çok laf ettim başlarda ama izledikçe beklentim çok yükseldi, grafikleri de mükemmel. Hele o motor sürdüğümüzü gördüğüm an bittim... Seçim yapabildiğimiz de bir oyun aynı zamanda, mesela oyunun gösterilen videolarında bir yerde bir karakter var öldürüp, öldürmemek bize kalmış, daha da çok interaktif şeyler göreceğimizden eminim. Karakter de kelle avcısıymış, bayılırım kelle avcılarına.
ps4 platformuna gelen yeni bir post-apocalyptic survival horror oyunu.

https://www.youtube.com/watch?v=n95IaELdWDU
last of us ve dead rising füzyonu bir oyun. Ps4 Exclusive olarak çıkacakmış, bekliyoruz heyecanla.

Gameplayi şöylemesine bırakıyorum
http://youtu.be/bGej8K1r8KI
Hikaye konusunda bazı eksiklere sahip oyun. muhtemelen yapımcı geliştirme sürecinde "eeh yeter arkadaş bitirin başlayacam yapacağınız işe" dediği için hızlıca geçilmiş. spoiler olacak mıdır bilmiyorum sonuç olarak hikayeyi değiştireceğim.

not: Bildiğin spoiler oldu.

Hikayedeki bazı göze batan hızlı geçişleri hikayeye uygun şekilde bağlanması gerekiyordur. Özetle;

buradan sonrası spoiler.

Sarah bulunduğunda yaşanan duygular tam aktarılamamış. düzeltilmeli. olayı şöyle yaşanmış şekilde düşünelim.

Sarah oyunun başında bıçaklandığında nero tesislerinde tedavi edildiğini o-brian'dan öğreniyoruz. buraya kadar sorun yok orada bize tedavisi sırasında oluşan enfente riskini azaltmak için deneysel ilaçlar kullanılmış. bu ilaçların yan etkileri hafıza kaybı ya da aşırı beyin aktivitesi. bunu bilerek sarah bulunduğında gördüğümüz tepkiler anlam kazanır.

Sarah bulunduktan sonra bizi tekrar tanıma ve rehabilitasyonu için ek görevler yapılabilir mesela bize sürekli verdiği talep formlarını alırken elimizdeki dövmeleri görmesi ya da revirde tedavi olurken vücudumuzdaki yara izlerinden hafıza için hatırlamaya yardımcı hikayeler işlenebilirdi.

bizi tamamen hatırladıktan sonra bir diğer açıkta kalan konu da şu ki Cloverdale istasyonunda çalışanların hepsini öldüren güvenlik şefini halletikten sonra odaya girer girmez a benim hatam vs hızlıca konuyu geçiştirmişler burada güvenlik şefi bunu yapmak istediğine emin misin demeyecek olayı anlatacak sarah da bilgisayarları kontrol ettikten sonra bu triplere girecek.

aslında oradan da konu istenilse last of us a bağlanabilirmiş oradaki çalışmalar mantarların insanlarda üreyebilecek şekilde evrim geçirmesine sebep olmuş vs. yani özetle hikaye eksik teknik hata çok ama güzel bir deneyimdir.
the walking dead tadında, güzel bir PlayStation 4 oyunu. Twd gibi kamp dostluğu ile görevleri ve hikaye bu ağırlıkta olsa da hikayenin ana odağı kahramanımızın karısını arayışı ve bu esnada yakın dostu boozer'ın başına gelen olaylar üzerine. Tabi bir de twd'nin alfası ve kampı gibi aynı kafa yapısına sahip rip'çiler ile uğraşıyoruz. Beraberinde nero birim, asker ve bilim adamları var. Bir de zombi kılıklı virüs mağduru Kaçıklar ve türevlerini eklerseniz oldukça geniş içerikli bir oyun oynursunuz.
ilk 2-3 saat acayip saran sonrasında çok fazla göreve boğmaya başlayan oyun. Hikaye yavaş ilerliyor.
Başta çok gömdüm oyunu, bir sürü laf ettim ama E3 2017 oynanış videosunu izledim de oyun mükemmel, merakla bekliyorum 2019 da çıkacakmış.
güncel Önemli Başlıklar