bugün

adamın it olduğu mahkemece kabul edilmiş...
https://www.odatv4.com/gu...-tesvik-ettin-dedi-277569

Nurettin Yıldız'ın, “Dayak yiyen kadın şükretsin” sözlerine bir kadın, “Senin gibi iti dinleyenlere yazıklar olsun” dedi. Yıldız, dava açtı. Mahkeme, kadını haklı buldu. Hâkim, Nurettin Yıldız “suç işlemeye teşvik” ediyor diyerek şikâyetçi oldu.
Böyle diyen yobazlara it demenin müstahak olduğunun mahkeme kararıyla tescil edilmesine vesile olan yobaz sıçmığıdır.
Bu nasıl kafalar ya. Bu adamların sesi nasıl bu kadar çıkabiliyor? Hiç mi utanmıyorlar, hiç mi ben ne diyorum demiyorlar?
Kadına hakaret ettiği halde ceza verilmemiş,
Adam ise çok daha ağır bir cezayı hak ettiği halde basit bir maddeden dava açılmış.

Bana biraz “siz aranızda anlaşın” diyen bir adalet gibi geldi.

1. Adam suçlu mu? Evet ama bence toplumda infial yaratmaktan tut, kendi kendine din icat edip halkın kutsal değerlerine zarar vermeye, ayrıca suça teşvike kadar bir değil, birden çok başlıktan ceza görmeli. Adalet bu yönde işlememiş.
2. Kadın da hakaret etmiş mi? Hak etmiş mi, demiyorum; çok daha ağır yaptırımları hak ediyor diyorum, ama hakaret mi, hakaret. Burada da adalet bana göre tecelli etmemiş.

Ha, mahkeme başkanının yerinde olsam, cezanın bir kısmını mecburi psikolojik destek alma, kadınlara yönelik hizmet veren bir merkezde mecburi çalışma vb. Biçiminde verirdim. Cezadan kesinlikle taviz verilmemeli, ama cezayı mahkeme vermeli.