bugün

polis gelene kadar adamın dikkatini kadının üzerinden dağıtmak için emniyetli bir mesafeden adamın gözüne ışık tutar garip sesler çıkarırım.

:)
örümcek adam gibi kurtarcak halimiz yok ya.
Geçip gideriz sanırım.
90’larda bir çok erkek ölümüne atlardı.

Devlet de ondan yana olurdu.

Şimdi tek çözüm hemen polisi aramak.
kadir şeker aklıma geliyor.
ihale bize kalabilir. Bir de filmlerdeki gibi kadın kocasını savunmaya geçip << aaa! Sanane Bee, kocam o benim, döver de sever de >> Derse sap gibi kalabilme olasılığı da var.
O an ki ruh halime bağlı.
dayak yiyen kadınlarda gördüğüm, bence en önemli ve dikkat çeken şey kocalarına ve sevgililerine karşılık vermemeleri. sadece kendilerini savunup, daha az canları yansın diye kendilerini koruyorlar. bu tepkisizlik bende şu fikri uyandırıyor. demekki suçlu. bunu da niye düşünüyorum? çünkü ben olsam saldırırdım. tuttuğum yeri çizer, yırtardım biliyorum kendimi.

yani senin iki katın kadar bi adamdan dayak yiyosun da gücün bittiği için karşılık veremiyosun gibi bi durumda yok.

ben böyle düşünüyorum ama çoğu kadın höt zötle susturulup öyle büyüğü için de bunu yapıyor olabilir. karşılık vermeden kendini savunarak.

karı koca arasına girilmez diyerek bu giriyi noktalamak istiyorum. topluma açık alanda öpüşmeye elleşmeye izin verilmeyen bi toplumda topluma açık alanda da kadın dövülmemeli diye düşünüyorum. yani kimse evlilik hayatındaki sorunu sokağa taşımasın kardeşim. kadınların erkekleri nasıl çileden çıkarabildiğini biliyorum. aynı şekilde erkeklerin de. kısacası kavga etmeyin. ediyosanız da bizi bulaştırmayın.
(bkz: Kadir Şeker)

Allah kurtarsın.
Istifimi bile bozmam.
Bir şey yapmıyorum. Alıştım çünkü. Biraz dayak yiyip yürümeye devam ediyorlar yanındaki adamlarla kadınlar. Olay büyürse polisi ararım.
Ben bi kere müdahale ettim. Adam “karı benim karı bilader döverim de sikerim de sanane lan” dedi. işin tuhaf yanı kadın da “kocamın kılına zarar gelsin hepinizi mahkemelerde sürüm sürüm süründürürüm” dedi.

O gün ağzımın payını aldım. Birbirlerini öldürseler umrumda olmaz. Karı milleti de sorunlu çünkü. Sen ölümden kurtarsan kocamın ağzını burnunu kırdı der.
Tabii ki polisi arardım. Kadına el kaldıran erkek acizdir, benim gözümde. Aralarında ne geçerse geçsin.
Polisi arardım. Yardım gelene kadar Müdahale etmezdim ama bağırıp çağırarak çevredeki insanların olay anını görmesini sağlar. adamın dikkatini dağıtırdım. Günümüz şartlarında, Yapılabilecek en üst düzey yardım budur bence.
kadir olayından sonra elimi sürmezdim. sadece kolluk kuvvetini arardım.
Adamı tutarım, bana da vurmaya falan kalkarsa dayak yer. Kadın kurtulur biz polislik oluruz aq durduk yere.
güjjjjlü kadınların yardım etmeyen erkekleri korkaklıkla suçladığı başlık. Hani she can do it? Hani güjlü kadınlar? Hani kız sözü? O eril erkekleri niye yardıma çağırıyorsunuz dövsenize adamı madem? Lafta tabi she can do it ıvır zıvır gerçekte ise örköklör şöylö böylö.
Polisi ararım.
ikinci bir Kadir şeker vakası olmasın diye karismazdim ama polisi arardım.
Günümüzde insanı ikilemde bırakan durumdur. öncelikle şiddet hiçbir zaman hoş bir şey değil. kötülüğü engellemek lazım elbette, elimizle olmazsa dilimizle.
ancak birçok vaka oldu, dayak yediği halde kendisine dayak atanı savunup kendisini yardım etmek isteyenleri yakanlar. geçtiğimiz aylarda bir adam satırla bir kadını kovalıyordu da tavla oynayan adamlar müdahale etmiyor diye sosyal medyada linç edilmişti. sonra da kadın adliye önünde kendisine döven kişinin çıkması için ağlıyordu.

sadece kadın odaklı değil ben hiçbir kavgaya ekstrem bir durum olmadığı müddetçe yanaşmam. iyi niyetle kavgayı ayırmaya çalışırken bıçaklananlar, uzuvlarını kaybedenler, hapse düşenler oluyor.

hayır yani kavgada zarar gören taraf benim canımdan daha mı değerli. ayırmaya çalışırken bana zarar gelmeyeceği ne malum. bunu kimse göz önünde bulundurmuyor.
Karmaşık bir durum. Defalarca şahit oldum, müdahale ediyoruz bir bakıyorsunuz o dayak yiyen kadın, bir an da müdahale edenlere sarıyor. vay efendim o benim sevgilim, nişanlım veya eşim siz niye karışıyorsunuz vs vs. O yüzden temkinli olmak gerekiyor.
Siz andaval mısınız gerçekten? Yorum yapan çoğu erkeğin erkekliği anca bu kadar işte işinize gelince çüküm var güçlüyüm ben onu yaparım bunu yaparım diye gezersiniz. Kavga görülünce direkt araya girilir kadın-kadın kavgası erkek-erkek kavgası kadın-erkek kavgası ne olursa olsun. insanlığınızı ne zaman unuttunuz? Erkeğe verilen güç kadını korumak içindir tamamen, ona zarar vermek için değildir. Kadın kendi kendini koruyamaz mı meselesi de değil bu. Hiçbir insan hiçbir canlı şiddeti hak etmez.

Edit:kadir şeker davasını öne süren şahıslar adam yanında taşınmaması gereken yaralayıcı bi silah taşıdığı için cezaevine girdi. Ki olayın aslı astarı haberlerde gösterildiği gibi değil. Davanın okunması gerekiyor bu tarz yorumlarda bulunulabilmesi için. Saçmalamayın.
Belki linç yiyeceğim ama ben müdahale ederdim beyler. şiddet gören hiçbir canlıya duyarsız kalamam.
boşuna dayak yemiyordur deyip görmezden gelirdim. kadın dayak yiyorsa boşa yemiyordur.
Kadın erkek eşitliğine inanıyorum.
Tanımadığım yakınım olmayan kimsenin kavgasına karışmam.
önce niye dayak yediğini sorgular sonra duruma göre müdahale ederim. kocasına saygısızlık yaptıysa umrumda bile olmaz.