1. 1.
    eskiden olsa bacımız da olabilir deyip girişirdim fakat kezbanların nüfusunun bu kadar arttığını ve malum olayları görünce herhalde s*kseler karışmam.
    22 -3 ... kalemi kilicindan keskin
  2. 2.
    Özellikle Kadir şeker olayından sonra bazı kadınların nasıl iki yüzlü olduğunu görünce artık bu mevzulara karışmamak en güzeli ve en selametlisi. illa da insaniyetse Ara 155 i yeter. Karışan arada kaynıyor.
    23 -2 ... gazeloglu
  3. 3.
    Hiç bir iyilik cezasız kalmaz.

Kadın "kucam ile yürüydüm tinerci geldi para istedi vermeyince kucamı düvdü" der falan al başına belayı...
    8 ... uzay muhtari
  4. 4.
    Ülkede bir olaya şahit olmak bile başa bela almaya yeterken sanmıyorum ki olaya müdahil olayım.

Bana mı sordu hayatına dahil ederken.
    7 ... xpac
  5. 5.
    Kadının sizden şikayetçi olup şu ifadeyi vermesine neden olur "ben gocamla garate gung fu judo müsabahalarına hazırlaneyordum bu serseğri de gelip biğzim siporumuzu bozdu, gocamı dövdü şikaatçiyim"
    6 -3 ... temizleyici azog
  6. 6.
    Hiç işim olmaz bu saatten sonra başımı belaya sokamam iyilik insanlık yapacak zamanda değiliz ...
    3 ... olurdabirgun
  7. 7.
    iki ucu boklu degnektir.

kocam degil mi !? dover de sever de... derse ne yapacagiz !? bu cumleyi curutmemiz gerekiyor once.
    5 ... baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima
  8. 8.
    müdahale etsen sende arada kaynayabilirsin, müdahale etmesen gönül razı değil.
    2 ... skip 61 kenara
  9. 9.
    Karısını çocuğunu sokak ortasında kesen adam size hiç acımaz. Ara polisi, gelsin götürsün karakola, 1 saat sonra zaten salacaklar dışarı.
    5 ... yani herhalde sanirim galiba
  10. 10.
    Her ne olursa olsun, gerekli olan kurtarmaktır.

Evet tanık olduklarımız, yaşananlar, duyumlar bizleri kurtarma hadisesi konusunda ürkütüp vazgeçirse de, o an mazlum olanın, biçare olanın yanında olmak, tepki vermek, insan olma durumumuza en yakışandır.

Al bıçağı giriş demiyorum, yumruk salla adama sen giriş de demiyorum ama iknaya uğraş, yapma, etme nidaları at, elini, konunu tutma hamlesi dene, ayıptır de, yazıktır de, günahtır de...
    De bişeyler işte...

Varsın o kadın, kocamdır hem sever hem döver diyen bir gerzek olsun, biz insan olma gereğini yapmalıyız diye düşünüyorum.

Anama, bacıma, yol ortasında dayak atıldığında, seyreden değil, müdahale eden bir toplum isterim, sen de istersin, herkes ister!

Bir kadın olarak ne yapabilirim bilemem ama çığlık kıyamet ortalığı ayağa kaldırırım, çantamdaki tarağı, ruju, kitabı, orkid paketini adama fırlatır, dikkatini filan dağıtırım.
    Mezdeke açar göbek atarım, adamı dumur ederim, ne bileyim yaparım bişeyler işte.
    Seyredemem!
    Seyretmem!
    kendime yakıştırmam, ar ederim!
    8 -7 ... zeytinyagli dolma kalem