bugün

yediği dayağın hesabını soracağını belirten tiptir. intikam alacağını söyle ama bir daha ne görünür ne de bir haber alınır. dayak yediği kişiyi yolda görse topukları kıçına çarpa çarpa kaçar. (bkz: ben bunu geçen gün dövdüm) * *
dayaga doyamamıs kisinin soylemidir.
(bkz: yenilen pehlivan gurese doymazmis) (bkz: cikista goruselim)
dayak yedikten sonra asla bunun altında kalınmayacağının ifadesidir. büyük bir ihtimalle en az 4 kişiyle karşı taraf sıkıştırılır ya da kavga için mekan belirlenir. kavga yerleri için genelde büyük marketlerin(migros,gima) önleri ya da diğer büyük mağazaları önü seçilir. sebebi bilinmez ama kalabalık yere kavga rezevasyonu vermek daha caziptir heralde.
genellikle kavganın başında (bkz: bi kere o eli indir) diyen tiptir.
çıkışta görüşürüzün başka bir versiyonu.
abisi vardır onun dedirten tip.
küçükken dövebileceğimizi düşünerek kavgaya giriştiğimiz ufak tefek çocuğun bizi dövmesi sonucunda ağlayarak uzaklaşırken gururumuza yediremeyerek
-göyüşücez olum!
demektir ki bunun anlamı ise
"ben şimdi eve ağlayarak gidicem anneme şikayet edicem o da gidip senin annene söyleyecek sonrada annen seni dövecek" tir.
küçükken dövdüğüm bir çocuğun ben dövmekten yorulduktan sonra bana söylediği cümledir. ben nerden bilirdim bir iki ay sonra mahallenin beş ağır abisiyle beni bulup dayaktan ağzıma sıçacaklarını dimi ama?
tek başınayken bir "hiç" olupta sürü psikolojisine sahip insanlar.
(bkz: ajdar anik) * *
komik olan tiplerdir hatta kukla tiyatrosundaki ibiş tiplemesinden de komiktirler. görüşecek kudretin varsa daha önce neden kullanmadın diye sorarlar adama. vel hasıl ı kelam dayakla, kavgayla işi olmasından anlaşılacağı üzere pek de doğru düzgün olmayan tiptir.
carlito's way'deki Benny Blanco'dur. hırsı küçümsenmemelidir.
hiç bir zaman görüşülmez...