bugün

dayak attığı öğrenciye derin yaralar açtığının farkında olmayan öğretmendir. öğretmen midir?
psikolojik sorunları olması muhtemel öğretmendir. yoksa öğrenci ne kadar suçlu olursa olsun, ne kadar çekilmez olursa olsun el kalkmaz, kalkamaz.
(bkz: dayak yiyen lise ogretmeni)
ilk okulda, öğretmenden darbe alır almaz karşılık verildiği zaman refleks olucağı için disiplin suçu olmaz söylentilerini duyduğum için lisede kafama vurmaya çalışıp benim de refleksi abartarak kafa, göz, dalak bırakmadığım ve okuldan atılmama sebeb olan öğretmendir. * * *
bunun dayak atmayanı çıktı mı? ben niye görmedim? şekliyle de değinilebilir.

(bkz: soru cümlesini entry yapma sanatı)
Yavaş yavaş nesli tükenen canlıdır.*
sabrında tükenmeler olan genellikle eski jenerasyon öğretmendir. bu tipler hayatlarındaki tüm kalelerini kaba kuvvetle kaybetmiştir. bunu acısını daha güçsüzden çıkarmaya çalışır. öğrencide öyle bir etki bırakmıştır ki, okşamak için elini kaldırdığında bile çocuk korkar. ne yazık bu etki asla çocukların hayatlarından silinmez. *
çocuk psikolojisinden anlamayan öğretmen tipidir.

bu tür öğretmenler öğretmen okullarındaki veya eğitim fakültelerindeki insan ve çocuk psikolojisi türü derslerden nasıl geçmiştir, nasıl o okullardan mezun olup ta, öğretmen olmuştur, akıl sır erdiremediğim olay.

akşam evde eşiyle kavga edip, ertesi gün yaramazlık yapan veya sözünü dinlemeyen öğrencisinden hıncını alan öğretmen tipidir.

o gün çocuğu bir güzel dövüp, sövüp aradan yıllar geçince eski hatıraları hatırlayınca, o gün aklına geldiğinde "yahu keşke biraz daha sakin olup o çocuğu anlamaya çalışsaydım" diye pişman olan, ama iş işten geçtiğini anlayıp üzülen öğretmen tipi.

büyük ihtimalle, emekli olunca dayak attığı çocuklar tarafından " (bkz: 24 kasım öğretmenler günü)" nün de hatırlanmayacak, aranmayacak veya ziyaretine gelinmeyecek öğretmen tipidir...
asla olmaması gereken küçük yaşta çocukların psikolojilerini bozabilen öğretmenlerdir.
(bkz: saç kesen okul müdürü)
şerefsizdir ,bir nesil böyleleriyle psikolojisi bozuk yetişmiştir.
bir benzerinin ilerlemiş ülkelerde olup olmadığını merak ettiğim geleceğin büyüklerinin onurunu, güvenini kırmış öğretmen tipidir.
"ah sözlük yöneticileri silmeyecek olsa , ilkokul, ortaokul ve lise deki dayakçı, anlayışsız, kaba, vs. hocalarımı tek tek buraya yazıp(adını-soyadını, hangi seneydi, hangi okuldaydı tek tek hepsini) yıllar sonra da olsa teşhir etmek" istediğim konu başlığı.

"bu konuyu nereden gördüm, bakın üstüste 3. mesajı yazıyorum, ben de maalesef derin izleri devam ediyor (yukarıda yazdığım tahta ve iz meselesi)" dediğim olay...
yüzde 99'u yalaka olan velilerden yüz bulmuş öğretmendir. bunlardan güç alarak ve olası bir soruşturmada yakayı sıyıracağını bilmenin verdiği rahatlıkla girişir. bir de "eğitimciyim" der. sen, önce kendini eğit.
çocuklar büyüdükçe, yıllar geçtikçe dayak yiyecek olan öğretmendir(!).
doksanlı yıllarda piyasada bolca mevcut olan, ama şimdilerde çok da fazla görülmeyen, nesli tükenmeye başlamış hayvanlardır.
sadece, masa üzerine yazı yazmakta kullandığımız fasülyeleri evde unuttum diye, sivri uçlu, topuklu çizmesinin ucuyla kıçıma tekme atan ve neredeyse çizmesini kıçıma saplayacak olan bayan öğretmenim geldi aklıma.
el kadar sabiydik o zamanlar. içime çok dert olsa da bişey diyememiştim.
şimdi aynı öğretmeni görsem, ilk yapacağım şey, ona ucu sivri başka bişey batırmak.
ben zevk de almamıştım ama, kendisi zevk alacak, eminim bundan..

eksiyle gelen edit : öğretmenin kıçına çizme soksa, zevk mi alacaksın çocuğum ? yoksa o öğretmen sen misin?
öğretmen: yazın atatürk ilkeleri.
öğrenci : ne? atatürk'ün kemikleri mi? eki eki

böyle vuku bulan hareketlerde haktır,helaldir. onun haricinde savaşma seviştir. yani dayak olmasın manasında.*
lisede eğitim veren başka bir meslektaşının dayak yemesine sebep olacak olan öğretmendir. daha ilkokulda dayakla tanışan öğrenci lise hayatında piskopat olur çünkü.
psikolojik destek görmesi gereken, mesleğinin yüz karası insandır. "ağaç yaşken eğilir" sözünü hiç duymamış olsa gerek ki hitap ettiği insanlara hayvan muamelesi yapmakta.
köprüyü geçeli uzun yıllar olduğundan yazmamda sakınca yok: ilkokul öğretmenim b....n a....n tam bir ayıdır. * * *
Okuldan bizi nefret ettiren yaratıklar.Kadın yada erkek farketmez.
üzerinden yıllarda geçse küfür ile beraber hatırlanacaktır. yıllar geçtikçe küfürün yaratıcılığı artacaktır.

kendilerine küfürlerimi iletiyorum.
benim bayan öğretmenimdir. henüz ilkokul 1'e gidiyordum ve beni her defasında suçsuz olmama rağmen dayak manyağı yapardı orospu. allah onun bin türlü belasını versin, hakkımı helal etmiyorum.