1. 1.
    dayak attığı öğrenciye derin yaralar açtığının farkında olmayan öğretmendir. öğretmen midir?
    ... stennlord
  2. 2.
    psikolojik sorunları olması muhtemel öğretmendir. yoksa öğrenci ne kadar suçlu olursa olsun, ne kadar çekilmez olursa olsun el kalkmaz, kalkamaz.
    ... oylumunelumune
  3. 3.
    (bkz: dayak yiyen lise ogretmeni)
    ... lionheart
  4. 4.
    ilk okulda, öğretmenden darbe alır almaz karşılık verildiği zaman refleks olucağı için disiplin suçu olmaz söylentilerini duyduğum için lisede kafama vurmaya çalışıp benim de refleksi abartarak kafa, göz, dalak bırakmadığım ve okuldan atılmama sebeb olan öğretmendir. * * *
    1 ... undergrounder
  5. 5.
    bunun dayak atmayanı çıktı mı? ben niye görmedim? şekliyle de değinilebilir.

(bkz: soru cümlesini entry yapma sanatı)
    ... tibet
  6. 6.
    Yavaş yavaş nesli tükenen canlıdır.*
    2 -1 ... fehimsiz ekmek
  7. 7.
    sabrında tükenmeler olan genellikle eski jenerasyon öğretmendir. bu tipler hayatlarındaki tüm kalelerini kaba kuvvetle kaybetmiştir. bunu acısını daha güçsüzden çıkarmaya çalışır. öğrencide öyle bir etki bırakmıştır ki, okşamak için elini kaldırdığında bile çocuk korkar. ne yazık bu etki asla çocukların hayatlarından silinmez. *
    1 ... mr ben
  8. 8.
    çocuk psikolojisinden anlamayan öğretmen tipidir.

bu tür öğretmenler öğretmen okullarındaki veya eğitim fakültelerindeki insan ve çocuk psikolojisi türü derslerden nasıl geçmiştir, nasıl o okullardan mezun olup ta, öğretmen olmuştur, akıl sır erdiremediğim olay.

akşam evde eşiyle kavga edip, ertesi gün yaramazlık yapan veya sözünü dinlemeyen öğrencisinden hıncını alan öğretmen tipidir.

o gün çocuğu bir güzel dövüp, sövüp aradan yıllar geçince eski hatıraları hatırlayınca, o gün aklına geldiğinde "yahu keşke biraz daha sakin olup o çocuğu anlamaya çalışsaydım" diye pişman olan, ama iş işten geçtiğini anlayıp üzülen öğretmen tipi.

büyük ihtimalle, emekli olunca dayak attığı çocuklar tarafından " (bkz: 24 kasım öğretmenler günü)" nün de hatırlanmayacak, aranmayacak veya ziyaretine gelinmeyecek öğretmen tipidir...
    1 ... alikula
  9. 9.
    asla olmaması gereken küçük yaşta çocukların psikolojilerini bozabilen öğretmenlerdir.
    1 ... terellelli
  10. 10.
    (bkz: saç kesen okul müdürü)
    1 ... xefo7