1. .
  varlığı iddia edilen muhaliflerdir ancak varlıkları kesin değildir. iddiayı parçalara ayırıp açarak böyle muhaliflerin varlığının mantıkdışılığı hükmüne varılabilir:

  Davos'tan sonra paniklemek: Muhalif RTE'nin şovundan sonra sadece muhalif olduğu için paniklemez, aksine Amerika-israil-AB sacayağına dünya medyasının önünde delikanlılık yapan bir 3. dünya ülkesi liderinin yerinde uzun zaman kalamayacağını bilir, muhalifte eğer bir panik durumu varsa bu AB'nin terörist örgüt listesinde PKK ile birlikte yer alan Hamas'ın sözcülüğüne soyunan başbakan tarafından sayısız hükümetce ve yıllarca uğraşılarak elde edilmiş kazanımların olası kaybından ötürü olabilir. Diplomatik lisanda ve devletler sahnesinde "Sizler adam öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" demek ile kabul edilemez sayıdaki sivil kayıplarını protesto etmek ve sorumlularını uluslararası hukuk ile kağıt üzerinde olsa da "güvence altına alınan" yaşama hakkına riayete davet etmek ayrı şeylerdir. Devlet adamı aynı zamanda oy kaygısı olan bir politikacı olsa da, ağzından cıkanların, tavır ve davranışlarının bir millete ne getirip ne götüreceğini bilen kişi olmalıdır.

  Muhalif olmak: Bir kişiye, bu durumda RTE'ye, her zaman ve her durumda karşı olmak demek değildir. RTE'ye her zaman ve her durumda karşı olanların varlığı muhalif ve muhalefet tanımını değiştirmez. Kişi RTE'ye muhalif olabilir, ama herhangi bir yaptığını destekler, kişi RTE'yi siyasi lideri olarak benimseyebilir ancak bir tavrına karşı olabilir.
  ... haymatlos
 2. .
  rte ile gaza gelen düşük zekalı kalabalıktan değildir. ülkesinin prestijini düşünmektedir. kasımpaşalı kahvehane ağızıyla konuşanların maalesef yüzyılda nadirde olsa ülke iktidarına gelebilme gafletinde bulunduklarını bilmektedir.
  2 -3 ... takino parmino