1. .
  simdi, rte'yi pek sevmem. sifon perez'i hic sevmem. ama dun rte, icimizi doktu diyebilirim.

  oy toplamak amacinda olsun olmasin, adam cikti ve denmesi gereken her seyi dedi, yine de bizim "medeniyet" yanlilarina yaranamadi. ne deseydi? orada sus pus otursaydi, bu sefer de "bak onlarin sozunden cikmiyor" diyecektiniz degil mi? evet diyecektiniz. bari yigidi oldurdunuz, hakkini verin diyorum size.
  7 -3 ... benim amcamin cevresi genis
 2. .
  konuşmanın tamamını izleyen, olaya azçok vakıf olan ve ön yargılardan uzak bakan her türk vatandaşı başbakanına bu hamlesinden sonra destek çıkmalı ve onun arkasında olduğunu dış dünyaya karşı göstermelidir. yanlışlar var ise muhalefet partilerimiz başbakana ulaşmak imkanına sahipler ve gereken uyarıları, tepkileri kendi içlerinde iletmeliler. olay dış politikadır lütfen aklımızı başımıza alalım, saçma sapan tepkilere yönelmeyelim.

  bu entryinin tayyip yanlısı olarak ön yargılarla bakılacağı ve eksi oyla ödüllendirileceği daha önceden biliniyor ama olsun doğru olduğuna inanılan şey söylenmeli tıpkı türkye cumhuriyeti başbakanının yaptığı gibi.

  umuyoruz ki başbakanımız samimiyetle ve bilinçle hareket ediyordur.
  2 -3 ... antisosyal
 3. .
  ABiCiM SEN 85 YAŞINA HÜRMETEN, ARKANI da aldığın nobel barış ödülene yaslayıp ( barış ödülü mü? oha lan ne barışı aq), erdoğan'a "mısır ve filistinin başkanları bunu sizden daha iyi anlıyor" dersen kusura bakma ama bu kavga öyle dişe diş olur. sen oturduğun yerden çocuk azarlarmış edalarıyla bi adama yüklenirsen olacağı budur! hiç kimse kalkıp "ayy yakıştı mı demesin" yakıştı. süper durdu. hatta bi beden büyük geldi ki peres seneye de giyer o ayarı!

  ne yapacaktı ağa? ne yazık ki dünya siyasal düzeni ayçecik filmlerindeki gibi, "hayat sevince güzel" temalı şarkıları el ele söylendiğinde sağlanmıyor.

  çivi çiviyi söker. herkes rte'nin uslubundan bahsediyor falan. lan diplomasinin uslubu mu olurmuş? en önemlisi ölümlerin uslubu olur mu?

  madem iki olaya yoğunlaştın, biri uslup biri içerik, o zaman peres'in konuşmalarını, tahrik eden beden dilini, işaret parmağını çocuk azarlarmış gibi sallamasını da görmezden gelmeyeceksin! "bana taş atana ben çiçek atayım" hümanistliği kaldı mı kana susamış bu dünya da? aç gözünü yahu. aç da gör.

  uslup, stil, beden dili de yerindedir. "arkadaşım o eli bi indir ümüğünü sıkarım" hareketi de süperdir.

  kaldı ki sen ulusal bi panel'e bi başkanı çağırdıysan ordaki her adamın eşit hakka sahip olduğunu da bileceksin.

  ne o " tamam mennn sakin ol dostum" hareketleri.!

  birlikte bot mu bağladınız aq?

  not: ulan tayyip bi günlüğüne de olsa sempati duydum ya sana helal ne diyim.
  3 ... nukleerella
 4. .
  işine geldiği zaman susup işine gelmediği zaman carlayan , işine geldiği zaman carlayıp işine gelmediği zaman susan ! dansöz gibi bir başbakan istemeyen kişilerin yaptığı davranıştır. (bkz: geç bunları)
  1 ... zeki yaratik
 5. .
  yapsa da eleştirilirdi, yapmasa da eleştirildi.ama eleştirenler hep aynı taraf ve bu tarafın eleştirisi hiç de önemli değil.kendi kendilerine konuşup dursunlar.*
  1 ... nessaj