bugün

Herkes yaşlanır ama bu adam yıllandı. Şarap misali. Dave gahan dave gahanlığından hiçbir şey kaybetmiyor. Uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Olabildiğince bizimle kalsın. Yaşayan efsane. Müzisyen. Sanatçı.
Depeche mode'un vokali. Dünyanın en iyi vokali kendisidir.
bayılıyorum sesine...

https://www.youtube.com/watch?v=IXhc1D7Uq2E
yaşayan efsane...hayatımda gördüğüm en iyi erkek solistdir. kingdom'da beni kendine hayran bırakır her defasında...
götü arabalardaki sallanan köpek kafaları gibi sallanıyor.
yeni şarkıları muhteşem. Soulsavers ile süper bi iş çıkarmışları gibi görünüyo.
Ver dese, buyur abi diyeceğim dm solisti.

bir insan bu kadar karizmatik olur mu lan.
sanatkar ve karizmatik bir abimizdir. Mükemmel bir sesi, duruşu vardır.

Saçlarına sahip olmak istediğim insandır aynı zamanda.
kız olsam... Akskdjsjs çok sevip saydığım bir amcamızdır.
useless gibi bir şarkıyı seslendirebilmiş dehadır. çok severim ve bu yüzden diğer sevenleri için ingilizce biyografisini türkçeye çevirmeyi kendime borç biliyorum. öhöm öhöm.

dave gahan, david callcott adıyla 9 mayıs 1962'de, essex, ingiltere'de işçi sınıfı bir ailede doğdu. babası o daha henüz 6 yaşındayken evi terketti, bu terkedişten 2 yıl sonra annesi ve babası boşandılar. annesi daha sonradan tanıştığı jack gahan isimli adamla evlendi. bu evlilik 2 erkek çocuk ile devam etti. 10 yaşına kadar, gerçek babasının jack olmadığını bilmeden büyüdü, 10 yaşında üvey babasını kaybetti. bundan sonra, gerçek babasının len callcot adında bir adam olduğunu öğrendi ve babası onları 1 yıl ziyaret etmesine rağmen tekrar ortadan kayboldu, dave o günden sonra bir daha gerçek babası ile görüşmemiştir. annesine babasının neden gittiğini sorduğunda ''jersey'e taşınıp bir otel açtı'' cevabını almıştır.

okuldayken öğretmenlerle çok sorun yaşadı, 2 kere okuldan uzaklaştırıldı ve üç kere de kendini grafiti ve hırsızlık suçlamasıyla juvenile mahkemesinde buldu. gave o zamanları şu şekilde anlatıyor: ''çocukluğumda sevimli bir vahşiydim. kanun dışı işler yaptıktan sonra motora atlar ve bir yerde saklanırdım. saklanırken ''yakalanacak mıyım ?'' sorusu yüzünden kalbim güm güm atardı''

1978'de lisenin son senesinden sonra, 20'den fazla işte çalıştı.
gahan, eroin bağımlılığı yüzünden 4 kez ölümle burun buruna geldi ve bu yüzden ''kedi'' ünvanını aldı. 1993'te sahnede küçük bir kalp krizi geçirdi. doktoru turnesine ara vermesini istese de bunu reddetti. 2. kez ölümle buluştuğunda, bir otel odasında yalnızdı ve overdose sebebiyle 2 dakikalığına kalbi durdu. ''birinin beni bulması için ağlıyordum, odada yanlızdım ve pişman olmuştum. her şey karanlıktı. hiç görmediğim kadar karanlık. ve hiç hissetmediğim kadar yanlış yaptığımı hissettim''

depeche mode ile yaptığı albümler dışında, 3 tane solo albümü de vardır.
dave gahan, 1997'den beri new york'ta yaşamaktadır. şimdilerde 3. eşi, kızı ve eşinin oğlu ile (2010'da resmi olarak evlat edindi)beraber yaşıyor. gahan ayrıca jack adında, (üvey babasına ithafen jack ismini vermiştir) ilk evliliğinden olan bir oğlu var.
yıllar geçtikçe yorumunu daha da üst noktalara taşımış olan ünlü depeche mode vokalistidir. Özellikle son albümde angel, slow, broken ve alone parçalarında kendini aşma başarısı göstermiştir.
müzik tarihinin en karizmatik, en güleryüzlü , en iyi vokal gücüne sahip, en iyi canlı performansları ortaya koyan güzide insanlarından biridir.
tek rakibi suat kılıç tır.
muhteşem bir sese, yorum gücüne ve karizmaya sahip depeche mode solistidir.
bas bariton sesi ile suat kılıç ın tek rakibidir.
ayrıca deri ceket karizması diye bir şey varsa bu adam için yaratılmıştır o tabir.
adamı o kadar iyi tanımıyorum, depeche mode'u da yeni yeni dinlemeye başladım ama eski fotoğraflarına baktım da resmen şarap yıllandıkça güzelleşir'in insan formundaki haliymiş adam.
karizma kelimesinin hafif kaldığı yaratık. vokali ve duruşuyla efsane.
müziğin profösürü. dünyanın en iyi vokali..
kendisinde tam olarak tanımlanamayan ilginç bir karizma olduğunu düşündüğüm depeche mode solisti.
Karizmatik olduğu kadar güçlü bir sese de sahip olan bir konserinde seyircilerin üstüne balıklama atlayan münhasır kişilik.
dün 49 yaşına giren karizmatik adam. *
saw something adlı şarkısıyla bunalım dehlizinde kaybolursunuz.
mükemmel aksana sahip,'I can't understand what makes a man,hate another man,help me understand' * deyişine öldüğüm karizmatik insan.
sarap gibi yıllandıkca* daha da iyi olan depeche mode'un tapılası solisti. sesi, durusu, bakısı ve saymak isteyip sayamadıgım tüm özellikleriyle insanı büyüler kendileri.

Düzenleme: imla.
sesiyle insanın kulağından girip bütün vücudunu uyuşturan insan.
güncel Önemli Başlıklar