bugün

haber bültenlerinin yapacak haber bulamayınca uğradıkları mekan.
1993 senesinde açılmış, iett otobüsleriyle de rahatça ulaşımın sağlanabildiği, binlerce kuş-balık-bitki çeşidi, zebralar, ayılar, zürafalar, aslanlar, kaplanlar, maymunlar, leopar, kurt, vaşak, tilki, oklu kirpi, lama, deve, atlar, kunduzlar, lemurlar, şempanzeler hatta penguenleri görebileceğiniz, her sene milyarlarca lira zararla çalıştığı halde hala hayırsever vatandaşların da desteğiyle ayakta durmaya çalışan, 1990 yılında darıca bayramoğlu bölgesinde ilk türk özel hayvanat bahçesinin kurulmasıyla, kuş cenneti adıyla başlayıp sonradan aşmışlardır olayı. 170.000 m2 lik alana kurulmuş ve avrupa hayvanat bahçeleri arasına girmeyi başarmış. giriş 15 tl, tesis devasa gerçekten ve içerisinde dinlenme yerlerinden tutun da cafeterya ya kadar, müzelere kadar her türlü imkan var.
sevgilinizi alın da gidin !

ayrıca kimsenin şu vakte kadar burası hakkında entry yazmamasına da üzüldüğüm yerdir.
buraya gidenlerin yanında marul, kıvırcık, göbek ve bu tarz yeşillikler götürmesini tavsiye ederim. buradaki hayvanları beslemek gerçekten çok eğlenceli.
belirli gün ve saatlerde mecidiyeköy ve kadıköy'den belediye otobüsleriyle gidilebilen, şu günlerde ekonomik sıkıntılar yaşayan hayvanat ve botanik bahçesi. kuş cenneti olarak da zikredilir. ilk girişte sağır edici kuş bağrışmalarıyla mest olur insan. ama ilerleyen saatlerde türlü türlü hayvanların çığlıklarıyla zaten büyük bir alanı dolaşmanızla yorulan bünyeniz hepten bitap düşer. mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır
burada, merhaba, hoşgeldin diyerek gelen misafirleri karşılayan kocaman papağanlar vardır. ayrıca su samurları çok eğlenceli.
haberlerde istanbul darıca hayvanat bahçesi diye geçen hede.

kocaeli'dedir. her sene sezonu açılıp haberleri yapıldığında istanbul deyip memleketimizi görmezden gelmeyin. ayıp oluyor ama.
bahçede ki hayvanların aylık 122 küsür milyar yem masrafı varmış efendim hayvanseverlerden yardım bekleyen, aynı zamanda avrupa hayvanat bahçeleri topluluğu eaza ya girmiş tek hayvanat bahçemizdir.
(bkz: faruk yalçın hayvanat bahçesi ve botanik park)

mükemmel bir hayvanat bahçesi. sadece hayvanat bahçesi değil, yüzlerce bitki türüyle tam bir cennet. hayvanların bir adım yakınına kadar bile yaklaşabildiğiniz, fotoğraflarını çekebildiğiniz bir mekan. çocuklar için küçük bir eğlence alanı ve dinlenmek için kafeteryası da var. ben çok beğendim herkese öneririm.
keyifle vakit geçirmenizi sağlayan, oldukça büyük ve güzel bir hayvanat bahçesidir. şiddetle tavsiye edilir.
Beklediğimden oldukça büyük ve temiz çıkan hayvanat bahçesi. Banliyö treniyle gitmek gibi bir hata yapmayın. Artık pendik'e kadar gittiğinden mütevellit pendik'te inip gebze otobüsüne binip, sonra darıca minibüslerine binmeniz gerekiyor. Hiç uğraşmayın kadıköy-şifa mah. Otobüslerine binin şifada inip üst geçitten karşıya geçin darıca minibüslerine binin.
-Fil ve yılan gibi önemli eksikler gözüme çarptı. Sadece piton vardı o da kıvrılmış yatmış köşeye. Şöyle bi 18 cm damarlı etine dolgun kalın bi kobra göremedik.
-armadillo en ilginç bulduğum hayvan oldu. Şempanzenin olduğu bölümde insanlar daha şempanzeleşmiş haldeydi. Şempanze oturmuş insanları izliyordu, insanlar öpücük atmak, garip sesler çıkarmak suretiyle hayvanı aktive etmeye çalışıyordu.
-Rakunlar acayip sevimli ve sıcakkanlıydı. Daha önce izmir, ankara, eğirdir hayvanat bahçelerine de gitmiştim. ilk kez penguen görme şerefine eriştim. Yalnız bu havada havale geçirmemelerine şaşırdım.
-gergedan ve dolayısıyla gergedan taşşağa da yok malesef. 2013'te gelecekler listesindeydi. Taşşak bakmaya gideceklere duyurulur.
-hayvanlara ilgisi olanlara mutlaka tavsiye ederim. Hepsi birbirinin aynı olan avm'lere gitmekten sıkılan gay, lezbiyen ve heterokseksüel kardeşlerim daha ne duruyorsunuz!
sadece iki giriş bileti ücreti ödeyerek üye olabilir, bir yıl boyunca sınırsız giriş yapabilirsiniz. içerisinde tahmininizin ötesinde bir dünya ile karşılaşacak ve mutlu olacaksınız.
istanbul daki birçok kişinin bilmediği hayvanat bahçesidir. oldukça güzeldir. avrupa' da sayılıdır. penguen bile var.
biraz bartılmış bir yerdir.hatta fazlaca abartılmış.

1-grupla gidilmezse giriş ücretleri fahiş, yetişkin 20 tl, çocuk 12,5 tl, grup olursa herkeş 7,5 tl (grup şartı 20 kişi olması lazım , emin değilim ama)

2-mekanın genişliğinden falan bahsediliyor ama öyle değil, antep ve bursa daki hayvanat bahçelerini gördüğüm için burası çok dar geldi , çoğu hayvan kafesinin önünde yüksek duvarlar olduğu için çocukları kaldırma gerekiyor görebilmeleri için. bütün istanbullu akın etmiş yürüyecek yer yok adeta.

3-etraf gecekondu muhiti , böyle doğayla içiçe gibi bir durum yok.

4-en çok ilgi çekecek hayvanlardan fil ve zürafa yoktu .

sonuç; tavsiye etmem,ama çocuklar çok eğleniyor.
yarın gitmeyi düşündüğüm yer.
birgün gitmeyi düşündüğüm yer.

kafesteki ateistlere şey maymunlara fıstık neyin atarım yani. *
recep ivedik izlerken öğrendiğim hayvanat Bahçesi.
Volkan demirelin bulundugu mekan.
Küçükken okulumla gezi olarak gittiğimiz hayvanat bahçesidir.zurafaların yanına sokmamışlardı ama pencereden kafalarını gormustuk hatırlıyorum.iyi bir yerdir neticede ama temennim hayvancıkların kilit altında yaşamaması.nasıl insanlar yaşıyamıyorsa hayvanlar da böyle yaşamayı hak etmiyor.ve onların doğasına fazlasıyla aykırı.
bugün Gittiğim ve Aşırı Eğlendiğim Güzel Mekan. Mutlaka Gidip görülmeli Özellikle maymunlar Efsane komik.
Babunlar sürekli Kavga ediyor. Kıça bak pembiş...
görsel
sözlüğün an itibariyle çevrilmeye çalışıldığı mekan.
Kaplana verilen etin paketlenmesi de ayrı bir komedi.
bazen öyle tipler gidiyor ve öyle saçmalıyolar ki bunların cinsi ne diyorum.
pet şişe atmak nedir lan hayvana?
gitmeyin şu lanet yerlere; talep oldukça yenileri açılacak veya olanlar varlıklarını sürdürecektir.

bir canlının görülebileceği en güzel yer doğal ortamıdır. safariler bile masum değildir; geçenlerde izlediğim bir belgeselde göç eden on binlerce bizon ve antilop, yolları üzerindeki nehri geçmeye çalışıyorlardı fakat nehir kenarında bu olayı gözlemlemek isteyen safariciler ve jipleri her sene kullandıkları geçitleri kapatmışlardı; bunun için daha önce hiç denemedikleri bir yerden geçmeye çalıştılar(sürü psikolojisi) ,en öndekiler geçemeyip geri dönmeye çalışıyor fakat arkalarından sürüler gelmeye devam ediyordu. bilanço on bin civarında hayvan boğularak öldü.
Tartışmasız Türkiye'nin hatta Avrupa'nın en iyi hayvanat bahçesidir. Çoğu yer gibi hayvanları ufacıcık bir kafese sıkıştırmamışlar. Alanları çok geniş. Kocaman bir yer. içeri girdiğinizde kendinizi Afrika'da gibi hissediyorsunuz. Bu çok heyecan verici. Asıl Adı Faruk Yalçın Zoo'dur. Ayrıca EAZA (Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği)'nın ilk üyesidir.