1. .
  bir zeka sorunu olarak ortaya koyanlar olsa bile en azindan bilgisizlik olarak ifade edilebilecek tercume hatasidir.

  bu suna benzer:

  x: abi ingilizce mechanics diye bi kelime var o ne?
  y: otomobilcilik evladim, ne kadar cahilsin
  6 -4 ... bulamazsin benim gibi seveni
 2. .
  tüm yazarların müslüman olduğunu düşünmek le eşdeğer olan acınası durumdur. gerçi bu durumlar için güzel bir atasözü vardır, dervişin fikri neyse zikri de odur.
  5 ... motosikletli kiz
 3. .
  kulaktan dolma bilgilerle, arastırmadan, anlamadan bir sonuca varmaktır.
  3 -1 ... ykobo
 4. .
  (bkz: cahillik)
  (bkz: bazıları hala cahiliye devrinde yaşıyor)
  3 ... yagmurunsesi
 5. .
  bir de şu var.
  (bkz: tüm müslümanları fethullahcı zannetmek)
  1 -1 ... dusersmynarim
 6. .
  gerizekalılık değil. malum günümüz teknoloji çağı, internetten herkes her bilgiye kolaylıkla ulaşabilir. bunun adı olsa olsa ibneliktir.
  7 ... gecenin 3unde ne nicki be
 7. .
  mallıktır. evrim teorisine göre insan maymundan gelmemektedir.bugün maymun dediğimiz canlıların bazılarıyla ortak bir atadan gelmektedir. şahsen insanların dini inançlarına evrim teorisinden çok onu reddeden malların zarar verdiğini düşünmekteyim. evrim bir sürü kanıtı olan bilimsel apaçık bir gerçekken onu reddetmek insanların dine bakışını soğutuyor. aynen bundan yüzyıllar önce hristiyanlığın başına gelenler gibi. bugün nasıl evrim kafirlikse o zaman da dünyanın güneş çevresinde döndüğünü söylemek kafirlikti. sonuçta ne oldu bilimsel gerçek galip geldi, hristiyanlık göt oldu. inananlar yaradılışı bundan yüzyıllar öncesinin bakışıyla algılamak zorunda değildir. evrim vardır arkadaşlar bunun bir sürü genetik ya da fosiller yoluyla kanıtı vardır. adının teori olmasının sebebi işleyiş mekanizmasının tam bilinmeyişidir yoksa evrimin varlığına dairen ufak bir şüphe yok. evrime karşı gösterilen bütün kanıtlar onun işleyişini açıklamaya çalışan teorilerden kaynaklanan sorunlardır. evrimin varlığıyla ilgili değil.
  madem maymun değilsiniz sizin zekanız okumayı öğrenecek kadar vardır. iki dakika kıçınıza zor gelmesin de açın güncel makaleler okuyun. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar göt olmaya mahkumdur.
  5 -1 ... atreides
 8. .
  yanlis tercume edilmis fikir(sizlik)tir. maymunculuk anlam itibariyle maymun alip satma gibi anlasilabilmektedir. oysa tercumesi olsa olsa, evrim gecirdigine inanarak ele güne maymun olmaktir.
  ... bakbibak
 9. .
  #4837177
  ... stratosfer
 10. .
  iki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanan cahil kişinin bir bilim adamı hakkında atıp tutmasıdır.
  önce sende bilim adamı ol ve karşıt görüşte olduğun o teoriyi çürüt. bilim bu şekilde ilerler, bu şekilde aydınlığa ulaşır insanoğlu.
  tanrının, insanı dünyaya göndermekteki amacını namaz kılmak olarak algılayan ve bilime düşman olan cahil söylemi.
  (allah bilir kuran-ı kerim'in bile türkçesini okumamıştır bu insanlar öğrenmemek için)
  ... yes comment