bugün

milli eğitimin 7 ve 8 sınıf öğrencilerine dağıttığı kitaplarda yer alan iddadır.
http://www.birgun.net/edu...2&month=10&day=19
bilim dışılığına mı yanalım ?
iftira ve hakaretlere mi yanalım ?
bu adi kitabın ilkokul öğrencilerine dağıltılmasına mı yanalım ?
bu rezilliğe ortak olmuş ve destekleyecek devlet yönetimine mi yanalım ?

her yerden rezillik sarmış dört bir yanımızı hadisesi.
çocukları bilimden uzak kuran a yakın bir şekilde eğitmek isteyenlerin davranışı.
bunu yazan öğrencilerin beynini bu gibi hurafelerle yıkayanlara insan diyemeyeceğim bende. Darwinci veya evrimcide değilim. Yaradana inanıyorum ama bu ifade şık değil, okul kitabında olmaz. gider gazetede köşen olur imzanı atarsın isteyen okur isteyen okumaz.
hayır bu orta çağ karanlığının okullarda dağıtılmasına nasıl göz yumarlar.
harbiden okullarda da baya baskı var evrim var diyemiyordum savunamıyordum lisede falan.

götten uydurma iddiadır.
her ne kadar darwin kendi kaşınsa da her ne kadar ateist olarak da bilinse bizim tanrımız tarafından yaratıldığı ve tanrı' nın yarattığı bir canlıya hakaret içerikli hayvana benzetme olayı günah, yakışıksız olduğu için bu benzetme yanlıştır.
1-2 seneye biyoloji kitaplarini adnan oktar tarafindan hazirlanabilcegini gostermistir.
televizyonda birbirini sevdiği anlatılan iki insanın dudaklarının birbirine değmesi neredeyse yasak ama el kadar çocukları gerçekli
kten koparacak, mankafa edecek yalanlarla dolu kitaplar serbest...

--spoiler--
darwin maymuna benzediği için evrimi uydurdu
--spoiler--

--spoiler--
“Sigmund da onlara uyar ve annesine bile ( ki eve 19 unda kuma gelmiş genç bir kadındır) ters bakmaya başlar. Günde en az 20 Puro içer, her akşam alkol alır ve delicesine kokain çeker. Freud Psikanaliz uyguladığı bir meslektaşına ( Dr.Frink) “karından ayrıl ve git sevdiğini baştan çıkar” diyecek kadar arızalıdır…
--spoiler--

--spoiler--
“Bilirsiniz Amerika’da parayı bulanlar ya karılarını değiştirirler ya da yeni bir araba alırlar….Şarlo Musevilerle düşüp kalktığından olacak Nazilere karşı 'ikinci bir cephe' açar..”
--spoiler--

süper değil mi?

bunu yazan gerizekalı, cahil keko hayattan ve kendinden ne kadar haberdar sizce?

yalan söylemesini de geçtim kullandığı jargonla kitap yazabileceğine olan o muhteşem özgüvenine ne demeli? incide yazsa "format" yüzünden silinir o derece...

The simpsons dizinin bir bölümünde civardaki aşırı hristiyanlar evrim teorisini okulda yasaklatıp, yaratılış myth'ini anlattırmaya başlarlar. şerif wiggum'ın süzme gerizekalı oğlu ralph "öğretmenim okyanus tanrının gözyaşlarıdır diil mi?" diyerek tam not alır. lisa simpson ise buna itiraz ettiği ve bilim dışılığını anlatmaya çalıştığı için azarlanır ve kırık not alır. yüksek notlara sahip ve zeki bir öğrenci olan lisa hayal kırıklığıyla yerine otururken arkadan ralph seslenir "lisa şimdi ralph oldu"...

evet niyet budur...

yetişmek için 40 fırın ekmek yemeleri gereken bir kitleyle aynı seviyeye gelmek için kendilerini eğitmek yerine cehalet ve yalanlarla örülü yeni bir realite kurmaya çalışıyorlar...

freud'a psikanize getirdiği bakış açısından değil de "üvey annesine sulanan bi godoş" olarak baktığınızda ben bir kör cahilim mesela...
maymundan geldik diyen bir adamın yarrama benzemesi abes olurdu heralde.
evet, bilimin ta kendisi "darwin" oluyor zaten değil mi? sizin bilim anlayışınıza sokayım ben. adama maymun deyince bilimden bihaber olunuyor öyle mi? bilim bu hale geldiyse, ben almayayım.

onlar bizim peygamber efendimiz (s.a.v.) ile ilgili karitatür çizince sesiniz neden çıkmıyordu acaba? o zaman bir sorun yoktu da şimdi nedir bu celallenme?

özünde ikisi de yanlış, evet. ne bir insana maymun benzetmesi yapmak ne de yüce bir dinin peygamberine korkunç çizimler yapmak.

amma velakin, size batan durum nedense hep tek taraflı...

tanım: göreceli bir iddiadır.
hayır bir tek sorum var; şimdi bu kitaı basanlar müslüman değil mi? e hani yaratılanı sevmek gerekirdi yaratandan ötürü, e hani insanın dış görünüşüyle alay olmazdı, allah öyle yaratmıştı...

dinden soğudum dinden. sayenizde ateist olmak üzereyim. ben kabul etmiyorum bu dini. bu kadar hoşgörüsüz, bu kadar faşizan bir din olamaz. tanrı gibi mükemmel, kusursuz bir varlık, sonsuz bir güç; insanlara din diye böyle saçma şeyler dayatmaz.
--spoiler--
Mesela islam ülkelerinde intihar da cinayet de yok denecek kadar azdır. istatistikler Freud’u kesinlikle yalanlar ve bilimsel çalışmalar teoriyi kaldırıp çöpe atarlar....
--spoiler--

biri şu konuşan malı sustursun.

insanlar ikiye ayrılır. dünyada hiç bir sike sürülecek faydalı iş yapmayıp onun hakkında çok da dengiymiş gibi eleştiri yapanlar. ve yandaşları.

gerçekten zekiler o kadar az ki o oran görmezden gelinebilir. ulan sen kimsin? freud hakkında böyle konuşabilecek beyin kapasitesini geçtim. sen bugüne kadar ne iş yapmışsın. tüm islamdan haberi olmayan cemaatçi beyinleri tek bir havuzda toplayıp yakasım var. yalakalık yapacağım derken tüm halkın yavşak olarak bildiği insanlar bunlar. haddi olmadan konuşan çok insan var.

darvin konusuna gelindiğinde adam sen maymundan gelmişsin arkadaş diyor. ve bunu mantıklı bulgularla destekliyor. tek eksik kanıt. ve sen gelmişsin adam maymuna benziyor diyorsun. eee tamam o zaman evrime inanıyorsun. daha neyin muhabbeti bu?
bu kitabi hazirlayanlarin neye benzedigi ve nereleri ile dusunduklerini gosteren durum.
"diyelim ki öyleydi. ya fikirleri?" sorusunu sormayı bir an bile düşünmeyenlerin tartıştığı konudur.

hep şekilcilik, hep görüntü. düşünce, içerik, fikir bunlara hiç bakma, anca dış görünüş. kaldı ki darwin'in resmini kaç kişi görmüş acep şu ana dek? einstein'ı darwin diye göstersem "evet maymuna benziyor işte!" diyecek 1 milyon kişi bulabilirim, iddialıyım.
--spoiler--
FREUD ANASINA YAN BAKMIŞ!
--spoiler--
*
güncel Önemli Başlıklar