bugün

türkiye cumhuriyeti başbakanının 300 bin kişinin öldüğü, 2 milyon kişinin mülteci olduğu ve uluslararası ceza mahkemesinin bu olayların yaşandığı ülkenin devlet başkanı olan ömer el beşir'i soykırım yapmaktan suçlu bulmasına rağmen yaptığı açıklamadır.* (bkz: ntvmsnbc) işte gazze'ye gelince süper duyarlı, ordaki çocuklar için süper hassas ancak darfur'a gelince "darfur'da soykırım yok." diyen başbakanımıza sorarım;

gazze'deki haklı ve gerekli insanı duyarlılığınızı darfur'daki soykırım için neden göstermezsiniz?
neden o ülkenin soykırımdan hüküm giymiş devlet başkanının ülkemize gelmesine izin verirsiniz?
neden türkiye ömer el beşir'in dünya üzerinde girebidiği 3 ülkeden biri?
ve neden türk milleti bu utancı yaşasın?
(bkz: bana müslümanlar adam öldürüyor dedirtemezsiniz)*
dini değerler herşeyden üstün tutularak yapılan ve hiçbir şekilde kabul edilemez bir açıklama. bonus olarak müslüman soykırım yapmaz var bir de.

müslüman, 10 kiloluk kömürü üzerine 25 kg yazıp da 'para ile satılamaz' şeklinde yardım yapabilir.
müslüman, kendi yönettiği vatandaşını tersleyebilir.
müslüman, almanya'da deniz feneri adı altında dini sömürü teşkilatı kurup topladığı paraları yok edebilir.
gördüğünüz gibi müslümanın çok değişik özellikleri vardır.
darfur'u bir erkek ismi zanneden er kişi söylemidir.

-tayfun'da soykırım yok
*tayfun kim efendim?
-siz bana ne soruyorsunuz?
*darfur
-orda da yok, insanda soykırım mı olur allasen, bana düzgün soru sorun
*fenerbahçe nasıl gidiyor
-üff süper falan
*al işte
darfurda gelmiş geçmiş en büyük soykırımlardan birisi yaşandığı doğrudur fakat filistinle karşılaştırılması yanlış zira darfur'daki katliam bölgedeki rezervleri ele geçirmek için yapılan çok sayıda insanın ölmesine neden olan bir soykırım iken filistindeki yapılanlar ise büyük israil devleti'nin adımları için atılan asimilasyon çabalarıdır. darfur'un bir örneğini ırakta ve afganistanda bol bol gördük ama filistin'in tek örneği ise çeçenistandır.

Ayrıca darfurdaki katliamların etnik bir yanı yoktur, çok sayıda müslüman da ölmüştür, fakat bu bir katliam olduğu gerçeğini engellemez. darfurdaki katliamın asıl sebebi dini çatışma değildir.
batılıların gelişmelere göre değişkenlik gösteren soykırım algılamalarına karşı başbakanın birşey yapmak zorunda kalmasının neticesinde ortaya koyduğu hezeyan. bosna'yı, filistin'i, ırak'ı, afganistan'ı hatırlatırlar günün birinde. bu siyasetin, gücün hukukunun allah belasını versin.
işte o açıklama:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25018860/

ben de birinin bizimle dalga geçtiği kanaatindeyim.
güncel Önemli Başlıklar