bugün

Ahım şahım değil ama Fena da değil. Izlenebilir.
2 sezonunu bitirmis bulundugum marvel den esinlenilmis netflix dizisidir. Kesinlikle izlenilmelidir ayrica punisher efsanesine de yol yapiyor film. (bkz: punisher)
dardayım reis 19 ekim'de geri dönüyor, oh be diyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=-NFEp52eEWA
3. Sezonu yayınlanan netflix dizisi. Benim için 2. sezonun gerisinde kalsa da çıtayı düşürmeden güzel bir sezon yapmışlar. Sezonun en iyisi tartışmasız agent poindexter ve onun acıklı hikayesi. Netflix diziyi 6. sezona kadar devam ettirmek istiyor ama her sezon aynı şablonu kullanmaya devam ederlerse işleri zor. Netlix gözünü seveyim şu dizinin bütçesini yükselt lütfen. Berbat müzikleri ve salak karen dışında eksisi yok dizinin.
3. sezonu adına yakışır bir final bölümüyle sona ermiş dizi. marvel netflix iş birliğinin kesinlikle en iyisi bu seri. sağlam bir hikaye var her şeyin üstünde. karakterlerin derinlemesine işlendiği, belli ki kurgu adına fazla mesai harcandığı bir yapım. fantastik süper kahraman dizisinden çok polisiye yönü ağır basan aksiyon/drama diyebiliriz. olay örgüsü çok iyi ele alınmış ki hata/gedik arıyor ama bulamıyorsunuz.
karakterler birbirine iyi bağlanmış, diyaloglar çok iyi yerleştirilmiş ve gereksiz yere uzatılmamış. oyunculuk adına eleştirilebilecek bir şey göremedim. herkes üzerine düşeni fazlasıyla oynamış. özellikle karen ve wilson fisk rollerindeki performanslar çok iyi. totalde verdiği mesajlar açısından da gayet başarılı. sürprizini bozmadan yaptığımız bu inceleme burada sona ermiştir.
3. sezonunu az önce bitirdiğim dizi.

Olmuş efendim, belki de dizinin en iyi sezonu olmuş bile olabilir, emin olamıyorum.

Ne izlemek lazım derseniz öncesinde sadece Defenders'ta olan bitene bir göz atmanızda fayda var, aradaki bazı noktaları kaçırabilirsiniz yoksa.

Bu sezon bir kaç yeni karakter ekleniyor diziye ve hepsi çok başarılı şekilde işlenmişler. Her birine belli süre ayrılmış ve gerçekten o karakterleri umursamanız için gereken her şey yapılmış, derinlik katılmasıyla da iyice başarılı hale gelmiş.
Hikaye olarakta oldukça güzel bir çizgi tutturmuşlar. Hatta nerdeyse her şeye o kadar güzel süre ayırmışlar ki çok doğal gelişiyor hepsi.
Taa ilk sezondan kalma bir olay vardı, ben o zamandan beri ne zaman işlenecek bu mevzu diyordum ki bu sezonda çok ciddi anlamda ele alındı, bu oldukça hoşuma gitmedi değil.

Sonraki sezon için sanırım isteyebileceğim tek şey Wilson Fisk kadar karizmatik ve şahane bir villain bulmaları olacak. Kingpin çok iyi olsa da artık yeter, tadında bırakmamız lazım, zaten 2 sezon izledik 3 sezonluk dizide, artık en fazla yan kötü karakter olarak falan hikayeye dahil olur, ana kötü karakteri kaldırmaz dizi.

izleyin efendim, gerçekten Defenders sonrası umursamıyordum Netflix işlerini ama Daredevil sezon 3, baya olmuş. Über olmuş.
3. Sezondan sonra netflix tarafından iptal edilen merhum dizi.
Punisher hatrına başladım ancak akışı güzel ve beni içine kattı. Devam ediyorum şimdilik güzel gidiyor.
marvel'ın "karanlık" temasını dc'nin batman'i kadar iyi yansıttığı dizidir.

king pin karakterini ise efsane işlemişler. en sevdiğim yanı ise bu adam bir "super-hero" değil. hatta hiç süper değil. sürekli dayak yiyor. çok iyi, çünkü 10 üst düzey dövüşçüyü dövmek gerçekçiliği bir anda sıfır kılıyor. bitirilmesi kötü oldu.
marvel'da spider-man'den sonra en sevdiğim karakter.
Gerek senaryosu, gerek oyunculukları, gerek de tek plan dövüş sahnesi çekimleriyle izlediğim en kaliteli marvel dizisidir.
(bkz: bay gözüpek)
güncel Önemli Başlıklar