1. 1.
  adaletin iyice sıçıp sıvadığının göstergesidir. darbe gecesi evinden telekonferansla canlı yayına bağlanan cumhurbaşkanı, bodrumda saklanan başbakan, kemerle boğazı bağlanan genenlkurmay başkanı varken gariban özel güvenlik görevlisi direnmedi diye 28 yıl hapis nedir.

  5188 sayılı özel güvenlik yasalarında bırak silahı güvenlik görevlisinin jop kullanma yetkisi bile yok. her hangi aksi bir durumda müdahale etmeden kolluk kuvvetlerini (155, 156) arama zorunluluğu var.

  --spoiler--
  15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanı'nı işgal eden askerlere direnmedikleri gerekçesiyle 3 özel güvenlik görevlisi ile 10 polisin yargılandığı davada, sanıkların 27,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi
  --spoiler--
  18 -1 ... kafam bir milyon
 2. 1.
  hain darbeciler başarılı olsaydı direndikleri için
  güvenlikçileri asarlardı.
  bu şahısların talihsizliği
  yanlış yerde yanlış zamanda olmaları
  nerden bakarsan tutarsızlık.
  15 ... kutsal cesi 2
 3. 2.
  darbeye direnmeyen özel güvenliklere 28 yıl ceza

  üniversite de her yarrağa mudahale eden özel güvenliller nedense darbe olunca kuyruk kıstırıp askerin ekmeğine yağ sürmüş. sonuna kadar hak ediyorlar.
  2 -9 ... timarli sipahi neferi
 4. 3.
  savcı 13 sanık hakkında "Anayasayı ihlal suçuna yardım" ve "Ulaşım araçlarının kaçırılması veya alıkonulması" suçlarından 18 yıl 8 aydan 27,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep etmiş.

  http://www.posta.com.tr/a...t&utm_campaign=gundem
  ... true
 5. 4.
  Adalet terazisinin doğru bir şekilde işlediğini gösteren bir cezadır.radikal kararlar alınması,ülkemizin adalet sistemine bayağı yararlı olmuş gibi görünüyor.

  Darısı darbeye alkış tutan kemalistlerin başına.
  -7 ... 73696b696369
 6. 5.
  silah bile taşımayan özel güvenlikçiler askerlere direnecekti he?

  dirense ya vurulup ölecek ya da askeri devrim mahkemesi tarafında idam edilecek.

  direnmese hapse girecek.

  ne boktan bi kadermiş kardeş sizinki de!
  5 ... ecinni
 7. 6.
  --spoiler--
  üniversite de her yarrağa mudahale eden özel güvenliller nedense darbe olunca kuyruk kıstırıp askerin ekmeğine yağ sürmüş. sonuna kadar hak ediyorlar.
  --spoiler--

  kamusal alanlarda toplumsal güvenlik, kolluk kuvvetlerinindir.
  bu adamlarının yetkisi en çok park sorunları,
  yolcu güvenliği vs
  kaldıki silah taşımak gibi ayrıcalıklarıda yoktur.
  13 ... kutsal cesi 2
 8. 7.
  Meali siz niye ölmediniz olan cezadır. Zira teknik açıdan durdurmaları imkansız. Bir özel güvenliğin silah taşıması ile bir erin boş şarjör ile nöbet tutması arasında hiçbir fark yoktur. ikiside yıldırma maksadıyladır. Tamamen gösteriş yani. Valla Bu memleket arsıza, hırsıza, dalkavuğa güzel. Olan hep garibana.
  2 ... sodomlu