bugün

darbe yapip toplumu ve devleti duzene sokmak için gerekenlerdir.

gerekli şeyler ;

- tank, top, asker, silah,
- yuksek rutbeli komutanlar
- dinci ve laiklik karsıtı oldugu kesinlesmis bir iktidar partisi
- o partinin genelbaskani için bir sehpa

evet, bizde hepsi var. hadi bakalim...

(bkz: bekliyoruz paşam)*
bir tutam george soros.
bir yönetmen, bir kamera, iki oyuncu.
darbe de bir oyun sahnesi.

(bkz: #4834610)
-potansiyel darbe zihniyeti
-anti demokrat birkaç beyin
-ordu göreve pankartları
-düzmece şeyhler
-katakulli
(bkz: klavyeden çıkan son bakla)
(bkz: demokratik guguk devleti olarak türkiye)
atatürkçü olduğu gerekçesiyle içeri alınmayan birkaç aydın,
gerçeğe inanmaya hazır özgür beyinler fazlasıyla yeter.
kurtlar vadisi, teknik ekibi ve oyuncuları
halka güven vermeyen yöneticiler, asker olmanın yüceliğiyle yetişirilmiş şehit edebiyatıyla yoğurulmuş bir halk. bunlar yeterlidir tanka falan ihtiyaç yoktur zira kimse size karşı çıkmayacaktır, hatta sevinecekler size dua edeceklerdir.
politize olmuş bir işçi sınıfı ve onun öncü partisi kafidir efendim.
* bir adet darbenin işine yaradığı sol görüşlü parti...
* bir adet gözü kara şekilde sizin avukatlığınızı yapacak sol görüşlü, idiot parti lideri
* 10±5 adet vatan hayini askeri personel..
* 3- 5 adet çapulcu sivil takımı
* üsteki karaktersizlere yetecek sayıda türk lirası..
güney amerikalı darbeci bir generale sormuşlar:
- Darbe mi yapmak zordur yoksa turşu mu?
General hiç düşünmeden cevap vermiş:
-Turşu.
Neden diye sormuşlar, cevaben:
-Turşu yapmak için hıyarın iyisini bulmak gerekir ancak darbe yapmak için iki üç komutan yeter.
ergenekon davası kapsamında sivas'ta yapılan kazılarda gördüğümüz kadarıyla 17. yy imalatı çakmaklı tüfek, sedef işlemeli kama, gürz, kılıç ve piknik çatalı yeterlidir.
-herkese kod isim takmak.

şahsen darbe günlüklerini okuduğumda en dikkatimi çeken bu isimlerdi. nası aklınıza geldi paşam, meraklar içersindeyim. bir kaç örnekle açıklarsak;
SAĞDUYU: Millet
YETiM: Genelkurmay Başkanı
GEMi ASLANI: Başbakan
TAYFA: Milletvekilleri
YÖRÜK: Cumhurbaşkanı...

ben paşa olsam tutamazdım bu kadarını aklımda, itiraf edeyim. elime yazar kopya çekerdim. işte bunları okuduktan sonra anladım paşaların ne kadar zor görevler üstlendiğini. hazinenin dörtte üçü değil dörtte dördü kurban olsun size ey besili tosun paşalar!?
darbe sonrası postal yalayacak dinciler ve mahkemede asılmamak için yalvaracak devrik iktidar ki bu açıdan bakıldığında darbe şartları ülkemizde mevcuttur.
hiç bir dönem değişmeyen ve tek gereken; iktidarda muhafazakar sağ bir parti.
Efenim artık darbe yapmak için tankların sokaklarda gezmesine, eli silahlı mehmetçiklerin meclis önünde nöbet tutmasına, anayasanın rafa kaldırılmasına ve hatta daha da ilerisi yassıada mahkemelerine gerek yoktur. internet bankacılığı gibi internet muhtırasıyla bu iş hallolur. Tsk bir e-muhtıra çeker darbe geliyorum mesajı verilir akabinde hükümet kendisine çeki düzen verir. Darbe de olmamıs olur. Olmasında zaten..
darbe sempatizani bir üniversite gençliği. abi aslinda sivil darbe yapsak lan, bi de öyle deneyelim.
(bkz: gunluk tutmak)
bir adet darbeli matkap.
postal fetişisti dandik parti yöneticileri.
malzemeler;
-sahte şeyhler *
-3-5 iktidar meraklisi yüksek rütbeli komutan
-topluma irtica korkusu aşılamak*
-enternasyonal şarkılar
-basin açıklamasi yapmak için rtuk'u kapatmak
-birde bir çift postal simge olaraktan dursun kenarda.
bir önceki darbeden sonra 10 yıl beklenmesindede fayda vardir. * *

yapılışı; hepsini karıştırr sür piyasaya **
Nato, Cia, Kontrgerilla, Cinayetler, Katliamlar, Piyon komutanlar ve sindirilmesi basit bilinçsiz toplum.
Tek madde var oda beyinsiz olmak.Artık darbeci insanlar varsa kendini atsın biyerden.
Bu ülke birkez daha 50 yıl geriye düşerse,artık ne Türkiye kalır nede Cumhuriyet...
artık tank ve tüfekle yapılan darbe devri kapandığından veya artık laiklik, atatürk inkılapları gibi konuların halk nezdinde fazla değeri olmamasından dolayı, iktidarı ele geçirmeye çalışan çetelerin darbe zemini oluşturması için yaptıkları şeylerin şu sıralar açıkca ortaya çıkmasıdır.

1- darbe yaptığını asla kabul etme: türk halkının darbeye karşı bir alerjisi olduğundan yaptıklarının asla darbe olduğunu söyleme. operasyon olduğunu söyle, halkı koruduğunu belirt.

2- sürekli dezenformasyon üret : bir gün bile aksatmadan sürekli yaptığın yasadışı dinlemeleri montajlayarak internet üzerinden paylaş, tüm basın ve yayın organlarına hükmet.

3- algı manipülasyonu yarat : insanların ne düşüneceklerine karar ver. zaten bazı kesim şartlanmış olduğundan senin ahlak dışı argümanların toplumun geniş kesimlerine bu şartlanmışlar tarafından yayılacak.

4- yapılan bütün ihale ve imarların taraflarını içeriye al, sorgula.

5- lideri yalnız bırak : aslında ak parti iyiydi ama erdoğan tek olmak istedi. her şeyin erdoğan gidince düzeleceği algısını yarat. devlet kademeleri arasında kutuplaşmayı artır.

6- istikrar düşmanı herkesle ittifak kur: amacını gerçekleştirip mevcut otoriteyi yıkabilmek için dost ol. bu da cemaat, chp ve mhp'dir elbette.

bu liste uzatılabilir. uluslararası yalnızlaştırmadan tutun, medya saldırılarına kadar ve diğer her türlü ufak tefek şeyler. *
osman pamukoğlu.