bugün

balyoz da bulunan delilleri ve planları dindar paşalar yapmış olsaydı bu ulusalcı tayfası bu kadar özgürlükçü, bu kadar hukuk uzmanaı, bu kadar demokrat olur muydu dersiniz?
ya da bu planlar dindar polislerden çıkmış olsaydı Türkiye olayı hangi düzlemde tartışırdı?
darbeciye darbeci diyemeek için olunmması gereken tek bir şey vardır. o da cuntacı bir ulusalcı olmak.
bunun tedavisi yok.
postal yalamaya devam.
dilinize kuvvet.
28 şuba sürecinde uyduruk delillerle onlarca yıl hüküm giyen ve islami devrim yapacakları yalanları ile hayatları karartılan geölere ne yaptılarsa onu yapacaklardı.
ama burada çıkıp bakın o devirde ben şunu yazmıştım, ey hukuk haklsızlık yapıyorsunzu demiştim diyebilen tek bir ulusalcı var mıdır?
yoktur
olamaz.
cunku bunlar dmeokrat olamaz
cunku bunlar hukuk yanlısı olmaz.
bunlar ancak postal savunucusu olur.
28 şubat belgeleri sahte falan değildi islamcı yönetim getirmek istediler onlar uyuz refah yolcular -hakettiklerini buldular onların ki atatürk'e ve de kurmuş olduğu cumhuriyete hakeretlerini gösteren birçok belge çıktı ortalığa bu laik devlet yerine islami yönetim istiyoruz diye hep...

-hepsi de gerçekti. ne mutlu türk üm diyene yerine ne mutlu müslümanım diyene yazalım dedi bu şerefsizler arap yalamaları türk düşmanlaırı.
-hala daha andımızla uğraşıyor ümmetçi bozuntuları.
-böyle yaptıkları sürece yaşasın 28 şubat diyoruz!!
''darbe planlarını dindar paşalar yapmış olsaydı'' başlığı biraz yanlış olmuş yalnız; şu açıdan 28 şubat'tan beri askeri okul elemelerinde öğrencilerin en az on kere dizlerine bakarlar namaz kılıyor mu diye, aile fotoğradı isterler ailede baş örtülü var mı kontrol edelim diye, mülakatta dindar olduğundan şüphelendikleri öğrenci oluduğu zaman ona ve dine söverler; onu hataya sürüklemek için. bunlar gerçektir; fem- ışık dersanesindeki öğrenciler ''abi''leriyle bu gibi durumlara karşı tatbikat yaparlar...

lafın kısası orduda dindar mindar yoktur...
(bkz: yeni başlayanlar için demagoji sanatı)
-asıl terörist refah yolcular işte akpcilerdir.
-onlardan başkaları da değildir!
çıkıp ben savunurdum, dindarda olsa bir paşanın bu seviyedei darbe planını savunurdum,
geçmiştede uyduruk delillerle 28 Şubat ta hayatlarını zehir ettiğimiz inanları savunmuştum diyen tek bir yazar çık mayacaktır.
-28 şubatta asıl hayatı zehr etmek isteyen bu akp kadrolarından başkası da değildir he rşey yine onlar yüzden olmuştur.
-halkı din adı altında -gerdikleri içindir.
kendilerince askeri vesayeti bitirmekle böbürlenen güruhun imam hatiplere harp okullarının kapılarını açması, sağlam şekilde gelen dindar yontulmamış nesilin varlığı düşülünce bir bademin ileride bir gün darbe planı yapmaması için bir neden görülmemektedir.

şimdilik cami bombalama gibi sadece koyunların inandığı sözde darbe planlarını eleştirmek yapılan haksızlığa karşı sessiz kalmamak sağlıklı olandır, bırakın dindar paşalar darbe yapsaydı geyıklerini zaten ortada darbe yok!
istiklal mahkemeleri ve dar ağaçları, kel aliler, kılıç aliler gibi cellatlar geri gelirdi.3 yüz kişi yargılanır 3 bin kişi idam edilirdi böyle güzel bir hukuk-adalet nutukları atılırdı.
saçma sapan, dinlenilmemesi gereken ihtimal. allah aşkına dindar adamı paşa mı yapar bunlar? çok iyi oldu çok da güzel oldu.

kudurun amına koyim.
hukuk sadece kemalistlerin elinde olursa adil karar verir önermesinin arkasına sığınmı ve zavallı darbecilerin düştükleri konumu ancak bu ters köşe ile görebilen ve bir kere daha itiraflarla ters köşeye yatan ulusalcının dram içinde kıvranma entryleridir.
(bkz: inşallah maşallah)
*-ölün sizde amna koduğumunun dindar değildir o dincidir. sizin yahudi dediğinizpaşları da bin kez tercih ediyoruzdur.
-ağlama duvarında ya da başka yerlerde değiniz insanlar kadar etmezsinizdir, emine erdoğanların kiliselerden resimleri inmiyordur.
-ulan zorunlu din dersini bile kenan evren getirdi yahu siz neyin peşindesiniz.
-hayretler bunlardır.
darbe planlarını dindar paşalar yapmış olsaydı eğer silivride o kadar ceza yağar mıydı ?

şeklinde cevaplanabilir.
paşaların itikadine göre dindarlardan destek ve ya köstek görecek bir girişim olurdu.
-ulan 12 eylül chp yi kapattı siz ne diyorsunuz yahu bunlar aptal ya iyi şaşırmış!
12 eylül paşalarını dindar zanneden ve sadece halkı camilerden uak tutamk için koydukları din dersi uzerınden bu kumayı yapan ve halka cahil diyen yazarların ifşahatıdır.
-ne olursa olsun yarı dediklerimizde haklıyızdır., insan evinde de namaz kılıyorsa bir şey yoktur *
Kimse sesini çıkarmazdı. Hatta destek bile olurlardı. Çünkü Dindar paşalar yapmış olsaydı halka karşı değil, halkla bir olup onların desteğini alarak yapardı. 10 yıldır olduğu gibi!
Darbeler sayesinde hortlayan, dusuncesizce, düşünmeden büyüyen vatan hainlerinin evren' e sarılması gerekirken yanlışların istemsizce düşünmeyen guruhudur. Söylermisin vatanın her yerinde sıkıntısız kim yasamak istemez? Eskiden bu kadar sıkıntı yAsamiyordum ama şimdi otekilestiriliyoruz. Bu kadar orospu cOcuklulugu olmaz. Bunu cuntacılar bile yapmamıştır. Dedemin ve benim dinimi bile sorgulayan vatan ve din hainleri var karşımızda. Emeklerin yalanla saçma sapan delillerle yapılan hersey her rant elbet tersine dOnecek ipnelik yapan din kullanan insanlar dünyada cezalarını çekerken tekrar dini kullanarak vatandaşlarımızı her zaman kullanacak. Uğur mumculari solcu diye unutan sevmeyen insanlara sesleniyorum. "Hey halkım unutma bizi..."
inanılmaz mantık hataları içeren varsayımdır. birincisi tsk üst kadroları bugüne kadar -dindar demeyeceğim- "dinci" paşalar içermiyordu. bu balyoz davası sayesinde atatürkçü paşalar içeri atılarak dincilerin önü açılıp tsk ele geçirilmiştir. bu nedenledir ki sizin genel kurmay başkanınız afyondaki felakette vali ile birlikte sucuk kilim alışverişi yapabilmiştir. genel kurmay başkanı devletin ordusunu temsil eder durumdan hükumetin ordusunu temsil eder duruma getirilmiştir.

darbe konusuna gelince darbe şüphesiz ki savunulacak bir şey değildir. faşizmin her türlüsü yanlıştır. ancak bu kadar şaibeli belgelerle, bu komik yargılama yöntemleriyle, hükumetin sağ kolu şeklinde çalışan özel yetkili mahkemelerce, "yargıya talimatı verdik" diyebilen başbakanların olduğu dönemlerde hiç kimse bu yargılamanın meşruluğunu savunamaz. savunan ya hükumet yalakasıdır, ya da kördür açık ve net.

darbe girişimini yargılayacağız ayağına yapılan bu sivil faşizmden hiç bahseden yok, tuhaftır. darbeye faşist bir girişim olduğu için karşı çıkmıyor musunuz? peki bu sivil faşizmi neden göklere çıkarıyorsunuz? "benim faşistim işini bilir" cilerden misiniz?

hükumete aykırı sesler çıkaran herkesin bir şekilde içeride olması tesadüf mü? zamanında "laik cumhuriyetin sonu geldi" diye demeçler veren bir insanın şu an cumhurbaşkanı olması tesadüf mü?

ileri demokraaaaasi safsatasının "yargıya talimatı verdik" ortamının doğurulmasının kılıfı olduğunu görmeden "yetmez ama eveeaaat" diye bağıranlar şu anda bunun farkında mı?

postallı darbeler döneminden takunyalı darbeler dönemine geçtik, hayırlı olsun.

en başa dönersek, "dinci" paşalar darbe yaptı, farkında değilsiniz.

dip not: dindar terimini, dine bağlı dinin gerekliliklerini yerine getiren insan olarak; dinci terimini ise, dini kullanarak, güç, para, menfaat sağlayan din tüccarları ve din siyasetçileri için kullanmayı tercih ediyorum.
-zaten şimdi bu tutuklanmalarla darbe yapılıyordur efendim. atatürkçüler içeriye alınıyordur evet çok düşündük efendim.
darbeci severerin kendilerini muhafazakar demokratların yerine koyarak bir kere daha tavırlarını düşünmeleri gereken hadisedir.