bugün

Tam da bir ana muhalefet parti liderine yakışan izleme şeklidir.

Darbe girişimi söylentileri başladığı dakikalarda konunun netleştirilmesini ister. Bakar ki yanında ki beceriksizler ordusu konunun detaylarını televizyonlardan takip etmeye çalışır.

Durun bakalım der ve ağa babasını arar. Penisilvaya'da oturan ağa babası sokağa çıkmamasını telefonlara cevap vermemesini emreder.

Önceden kendisine haber verilmediği için küçük ve etkisiz sitemler etse de nafile.

O ara havaalanından çıkmak için delik arar lakin bulamaz bir müddet sonra fare gibi arka kapıdan kaçma planı ortaya atılır ve arka kapıdan yağlama operasyonu yapılır.

O gece havaalanı sonrası bir belediye başkanı arkadaşının evine gider. Çaylar demlenir yenge hanım kek çırpar bir iki parçada hazırda bulunan kurabiye falan...

O ara lcd ekranın önüne küçük çaplı bir taht kurulur. Kolay mı lan hükümet darbeyle yıkılacak. Yıllardır hükümet hayali kuran ana muhalefet hit nebze olsun hükümet olmaya yaklaşır.

Kurulurlar tv nin önüne başlarlar izlemeye. Çaylar gelir kek kurabiye falan...Bizim ki durur mu "çekirdek yok mu?" Diye çıkışır. O ara evin küçük oğlu henüz yağmalanmamış bir bakkaldan 3 paket tuzlu çekirdek alır gelir. Çay çekirdek kek kombinasyonu tamamdır.

Şimdi ağa babasının faaliyetlerini izleme sırası gelmiştir.

Uzun uzun izlerler ara ara makara yaparlar ama nafile halk darbeye darbe yapmaktadır.

Bu ana muhalefetin hoşuna gitmemiştir. Uzun uzun telefon trafikleri yapılmaktadır.

Çaylar biter, çekirdek kabukları ile dolan kaplar bir dolar bir boşalır.
Ha gayret ha gayret oley çektikleri dahi gözlenmiştir.

Artık gece yarısı olmuştur ve bir darbeci ufak ufak gruplar halinde teslim olmaktadır. Bu ana muhalefeti endişelendirmeye başlamıştır. Zaman daralmaktadır. Ama halk bir tarih yazmaktadır.

Bir demlik daha çay demlenir. O ara darbeciler pes etmek üzeredir.

Uzatmayalım... Darbe süreci ellerinde patlamıştır sabah saatlerinde bütün darbeciler paketlenmiştir.

Artık temsili açıklamalar yapılması şart olmuştur. Evet bir kaç abuk sabuk açıklama yapan muhalefet yine çuvallamıştır fakat bu sefer şuursuzca devletinin yanında olmadığı için batmıştır batağa.

Sonrası kontrollü darbe gibi aslı astarı olmayan açıklamalar birbirini izlemektedir.

Yani bu ülke de darbe olsaydı neler olurdu? Kaç yıl geriye giderdik? Ekonomi ne hale gelirdi. Bunları hiç düşünmeden çekirdek çitleyerek çay kahve darbeyi izlemek mantıklı mıdır?

15 temmuzda birleşmeyeceksek ne zaman birleşeceğiz. Fırsatçılığı ne zaman bırakıp bu halk için tüm varlığınızı ortaya koyacaksınız?
Teröristler bayaram havasında karşılanırken, ayaklarına hakim ve savcı gönderilip formalite icabı yargı rezil edilirken vb. Sizin izlediğiniz gibi mi?
Çekirdek ve çaysız tv den izleyen de çoktur.

Ben mi soktum içimize, ben mi yapılandırdım.

Her boku yiyip hesaplar tutmayınca bu ülkeye mal edemezsiniz.
Bıktım gerizekalılığınızdan.
şimdi bunu yazdığım için akp li falan sanacaklarda zerre değilim, ama şimdi hepiniz çok zeki, akıllı vs siniz ya, şimdi klavye delikanlılığı yapacağınıza oturun fetö ne zaman başlamış yapılanmaya bir bakın..

o yıllardan bu yana hangi hükütmeler gelmiş geçmiş ?

kim ne kadar destek çıkmış ?

ha geçmiş yıllarda girmesi akp yi temize çıkarmıyor. senin en güvendiğin adam, yaverin fetöcü çıkıyor. buralara kadar gelmesine de sen müsade ettin ama öyle bir algı var ki sanırsın akp ile kurulan fetö devlete akp nin iktidara geçtiği yıllarda girdi.

ayrıca, tiyatro diyen yavşak pardon bordo klavyeliler içinde oturup çekirdek çitleyip tv izlemeye benzemez.

o gece ölen insanlar be vicdansızlar, düşmana ateş eder mi tereddüt etmeden tetiği çekenler var.

bu kadar ilahlaştırılmasına da karşıyım, şehitlik en üstün mertebedir, darbede yada cephede şehadete ermesi kimseyi üstün kılmaz ancak samimiyetsizin önde gidenisiniz.

akp düşmanlığı öyle bir sarmış ki bedeninizi, kanınızı ruhunuzu vatan millet zerre umrunuzda değil tatlı su milliyetçileri.

akp kim amk, bugün var yarın yok, bu vatan bu topraklar, bu bayrak hep varolacak. seveyim sizin milliyetçiliğinizi emi.

hepiniz dağları deldiniz amk, sonrada oturup sosyal medyadan darbe tiyatroydu bik bik...

vay amk... ne güzel memleket, ne güzel kafa..
Kahve, dantelli perde ve terlik kombinasyonunu tercih edenleri de mevcuttur.

görsel
arkadaşımdaydım. ilk 30. dakikasında çakma darbe olduğunu konuşmaya başladık o denli barizdi.