bugün

gerçekten zor ve sıkıcı bir durumdur.
hava kuvvetleri komutanısınız. havada f 16' larınız uçuyor. sağa sola bomba atıyor, halikopterleriniz havada saga sola kurşun yağdırıp can alıyor. bunları indirmek gerek.
ve indirmek için yetki gerek. bu amaçla saat 24:00 civarında Başbakan’ı telefonla arayan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal:
“Bir kaç kez çaldı, ancak hat kesildi. O gün Başbakana ulaşamadık” dedi.

not: başbakan o sırada çankırı tünelindeyse tel çekmemiş olabilir.
-paşam tünele giriyorum tüne...
noldu len darbe başarılı olamadı diye ayar mı oldunuz . fetonun köpekleri sizi .
Birileri tarafından ülkede Darbe yapılırken iletişimin normal olabileceğini zannetmek. Enteresan. O gece kimse kimseye ulaşamamıştır ki, Amaçlanan o zaten.

--spoiler--

“MiT Müsteşarı’nı aradım ama ulaşamadım”

Cumhurbaşkanı, 1 gün sonra (21 Temmuz 2016) Reuters’a verdiği mülakatta da doğrudan Hakan Fidan’ı hedef alarak, şunları söyledi:

"Saat 4-4.30 civarında eniştemden bir telefon aldım, bu telefonda 'istanbul’da bazı sıkıntılar var. Beylerbeyi Sarayı’nın orada askerler tarafından yollar kesiliyor. Araçlara köprüye geçit vermiyorlar'. Bu haberi alınca doğrusu inanmadım da. Ve ben MiT Müsteşarımızı aradım, ulaşamadım. Genelkurmay Başkanımızı aradım, ulaşamadım. Çünkü telefonlarına cevap veremiyorlardı. Bir yerde beklemeye de girdik. Başbakanımızla iletişim kurma gayretinde olduk. Sıkıntılı da olsa irtibat kurduk."

http://m.t24.com.tr/haber...e-yapti-ne-yapmadi,353368

--spoiler--
ağlasak mı, gülsek mi karar verdirtmeyendir.
başbakanım anektarlar koltuğun altında kalık. beni ara.
düşündüren durumdur. yarın öbür gün amerika, israil, rusya ile bir sıkıntı olsa, durum nasıl olurdu insan merak ediyor. iletişim olmazsa koordinasyon olmaz, koordine olamazsan da elindekileri verimli kullanamazsın.
bu tip durumlar için devlet görevlileri için; uydu iletişimi, özel haberleşme ağı vs. gibi iletişim yöntemleri geliştirilebilir.
Bu yaşanan sorunlar bize ders olmalı ve bundan sonrası için ne yapılabilir bu araştırılmalı.
kesin karısını aldatıyordu,çalar çalar susar diye açmamıştır.
adam ülkenin başbakanı sonuçta nereden bilecek ki ülkenin durumunu.
güncel Önemli Başlıklar