bugün

Aynı olay bugün olsaydı kesinlikle birileri! tarafından şöyle bir cümle kurulurdu: "onlar şia'dan bile daha aşağıdırlar"
allah rahmet eylesin, ruhunuz şad olsun devrim şehitleri.
bizim "agac sevgimiz" astiginiz uc fidandan gelir.

"teroristlerdi gebersinler" diyenler once onlarin ulkeleri icin olduklerini, daha sonra da muslumanliklarini gozden gecirsinler.
insana hicbir sey katmayan degisik bir kitap.

Okudum ve nihat behram midir nedir ha iste onun siirlerinden baska her seyi daha once baska baska kaynaklardan okumustum ha bir de denizi bir idealize etmisler aklin durur. Attigini vurur falan diye. Hareket halinde olan bir hedefi vurmak, aticlik kuluplerinde plastik vurmaya benzemiyor.

Hem hemen hemen her kaynaktan ulasilan herkesin bildigi bilgiler verilmis hem de fazla masalsi olmus.
umuttur. atatürk'ün gençliğe hitabesini okumuş ve anlamış üç çocuktur. her bahar geldiğinde, mayısın altısı olduğunda aklıma gelir adları. deniz, hüseyin, yusuf. hürriyet, hürriyet, hürriyet.
-sizi kalbimize astılar!
nur içinde yatın.
bir nihat behram kitabı. döneme yeterince ışık tutmamış, vasat bir kitaptır. abartıları rahatsız edici derecede çok fazla. eminim dönemi daha iyi anlatan eserler yazılmıştır. 6/10.
özetlemek gerekirse deniz, yusuf, dede (hüseyin) inan.
Deniz, Yusuf, Hüseyin. Üç can, üç fidan.
" Bir ömür boyu kadar uzun bir bakış.. Ama bir kelebeğin ömrü kadar bile değil.."
bir sembol, kimlik, duruş, fikir! kişilik sahibi olmayan insanlar için bir sembol! genel olarak üniversitelerde 20-26 yaş arası kullanılır.
kimsenin kendisini kurban edemediği bu zaman diliminde eskiler üzerinden karakter edinir gibi yapmayı, fikir, duruş sahibi gibi durmayı kolaylaştıran bir omurga! varsa dübürünüz bunlara benzer, davasında samimi olup inananlar gibi (sağ veya sol farketmeksizin) çıkın gösterin duruşunuzu, kimsenin posteriyle falan duyar kasmayın.
görsel
Bu insanlar türkiye'nin gerçeklerini korkmadan konuşan son nesliydi. Onlardan sonraki nesiller sadece söylenenleri tekrarladılar.
deniz gezmişin yaptığı şeyler kesinlikle aptalcaydı. aptallığını da canıyla ödedi ama gençti belki değişirdi fikirleri bilinmez...

not : Türk milleti için iyi niyetli olduğunu varsayarak böyle diyorum hea yanlış anlaşılmasın.
Kestane, gürgen, palamut.
(bkz: Darağacında üç anarşist)
Menderes, Zorlu ve Polatkan.
güncel Önemli Başlıklar