1. 1.
  fenerbahçe sevgisini, fenerbahçe taraftarı için fenerbahçeliliğin ne olduğunu çok iyi anlatan söz. bu cemiyetin kültürünü almanın alelade kulüp taraftarlığından çok farklı bir yerlerde durduğunu gösterir bu ifade. son mali genel kurulda başkanımız aziz yıldırım'ın dudaklarından döküldüğünde ayakta alkışlanmıştır bu slogan.
  13 -20 ... damat hobbit pasa
 2. 2.
  (bkz: başka söze ne hacet)
  6 -7 ... dunden sonra yarindan once
 3. 3.
  bos ve inandiriciliktan uzak soz. herkes fanatik olabilir ama kimse daracaginda olsa bile "fenerbahce" veya baska bir takim icin yirtinmaz.

  daha inandirici ve etkili sloganlar bulunmali ve utopyalarla yasanmamali..

  "yaratici fenerbahce taraftari" diye bkz veremiyoruz o nedenle malesef. gercekci olun arkadaslar.
  12 -9 ... kopush
 4. 4.
  Orjinalinide yazalım da tam olsun.

  Tribünler de hep dillerde
  bu sevda bitmez gönüllerde
  darağacında olsak bile
  son sözümüz fenerbahçe.
  5 -6 ... elm sokagi tabelasi
 5. 5.
  ayaklarınız boşlukta sallanıyorken ve boynunuzu sıkan ilmek nefes almanızı imkansız kılıyorken* söylenmesi zor kelimedir "fenerbahçe" onun yerine "ezik" deyin biz anlarız. biz kim miyiz? biraz önce altındaki tabureye tekmeyi atanlar.
  2 -12 ... bendoktordegilimhekimim
 6. 6.
  (bkz: gazli iceceklerin zararlari)
  4 -3 ... jadeh
 7. 7.
  siradan tribun bestelerden cok farkli bir bestedir.

  hikayesi pek bilinmese de soyledir; 22 Mayıs 2005 fenerbahce galatasaray macindan once amator fotografci mustafa ozer bir fenerbahce taraftarini goruntuler. bu fotograf soz konusu mactan sonra bu bestenin ana temasi, cikis noktasi olacak, mustafa ozer'e ise odul kazandiracaktir.

  soz konusu fotograf icin;

  http://bp0.blogger.com/_d...0/s1600-h/mustafaozer.jpg
  5 -3 ... schizo
 8. 8.
  'söz konusu fenerbahçe ise gerisini *iktir et', 'fenerbahçe buyukluğunun adı konmaz' gibi buyuk taraftarın buyuk tezahüratlarından birisidir.
  1 -7 ... complicated
 9. 9.
  bestesi yaratıcı beşiktaş taraftarından çalıntı olan tezahüratın içinde geçen bir sözdür. ha unutmadan bir de şöyle bir şey var: (bkz: görmemişin oğlu olmuş)
  3 -1 ... of anam nalan
 10. 10.
  12 eylül sonrası gençligin içine düştügü çukur düşüncesizligin, amerikan tipi halklaşmanın, yani siyasetten ancak oprah ın bahsettigi kadar anlayıp, geçmişte neydin bugün ne oldun, sana ne muamelesi yapılıyorun farkında olmayan gençligin, kafasında oluşan boşlugu futbolla doldurulmasıdır.yani bir anlamda boşlugun devam etmesidir.
  dar agacında kim neden sallandırılır, örnektir, biliyorum ama, degerleri ölmüş gençligin bir ideal olarak futbolu seçmesi beni üzüyor açıkcası, namus için din için ölümü göze alması türkün yenilmez armada olmasıdır, gerisi hikayedir, türkün amerikanlaştırılması budur.
  3 -1 ... beklediginiz lider benim