1. 1.
    biliyorum hepiniz çok zenginsiniz. telefonlarınız ve pcleriniz hatta macbooklarınız gıcır ama bu pozitif etki biz azınlık fakirlerin iyi bildiği bir etkidir.

paramız genelde alışverişler esnasında kısıtlı olduğu için dükkanlarda alacağımızın şeylerin fiyatını mutlaka kasaya gitmeden önce hesaplarız. kaldı ki kasada bir sakatlık çıkmasın. çünkü olası bir yanlış hesaplamada yalandan ''aaa zaten benim şuna ihtiyacım yoktu, kalsın'' demek biraz gurur kırıcı olabiliyor.

bunlar küçükken yaşadığım hadiselerdir. bakkal amcalar ve teyzeler ''maaşallah çocuğun matematiği de zehir gibi derlerdi'' anneme. biz de annemle bakışıp gülümserdik. içimden sebebini bilirdim ama ses etmezdim.

şimdi şükür iyi durumlar ama hala da kafamda hesaplarım her yerde alacağım şeyin fiyatını.

bu sebeple istemsizce de olsa dar gelirlilik dört işlem yapma konusunda insanda bir yeteneğe sebebiyet veriyor.
    ... lets write2
  2. 2.
    Gördüğüm en marjinal başlık sanırım gerçekten böyle bir etki var o yüzden matematiğe olan ilgim türev integral girince bitti.
    1 ... blindur mergen