bugün

halis toprak'a ait sanayi tesislerinin ve malların iade edilmesi gerekliliğini tmsf'ye bildiren karardır.
türlü hukukusuzluklarla icraatlar yapan akp hükümeti, adaletin kendileri aleyhinde sürekli tecelli etmesi ile kendilerini değil, türkiye cumhuriyeti'ni zor durumda bırakmaktadır.
şimdi halis ağa'ya tazminatı kim ödeyecek?
akp mi?
keza yarın öbürgün ergenekon komedisi ile aylardır içeride tutulup da her türlü haklarına tecavüz edilen insanlara tazminatı kim ödeyecek?
tayyip efendi mi?

http://haber.gazetevatan....ade-edin/359706/2/Ekonomi
halis toprak benim de babamın oğlu değil.
lakin adamın şu açıklamaları sonrası gözlerim yaşardı arkadaş.

aslanlı köşkün tahliyesi esnasında yaptığı açıklama;

--spoiler--
Halis Toprak, tahliye işlemi sırasında yaptığı açıklamada, 21 yıldır burada oturduğuna işaret ederek, "Ben burayı kendim yapmıştım, başkaları gibi hazıra konmuyorum" dedi.

Köşkteki eşyaların depoya gönderileceğini ve kendisinin de oğlunun Sarıyer'deki evine taşınacağını söyleyen Toprak, şöyle devam etti:

"Sakarya'dan Ankara'ya kadar olan bölgede bizim kadar sanayi tesisi olan grup yoktu. Ama fabrikaları bizden aldılar, işçiler çıkarıldı, makinalar paslandı. Şimdi artık 5 milyar dolar bile verseniz oraları çalışır hale getiremezsiniz.

Bu köşk, bu fabrikalar bu şirketler benim malım değil. Ben 75 yaşındayım, bunların hepsi Türkiye'nin malı. Ben artık bu Köşk'ü geri alamayacakmışım, çünkü TMSF satmış. Ancak dava açıp tazminat kazanabiliyormuşum."
--spoiler--

yazık...

bugün halis ağa'nın başına gelen hukuksuzluklar yarın akp'ye muhalif olan herkesin başına gelebilir...

ama sarı öküz çoktan verilmiştir...