bugün

Müzik temposuna uyarak estetik değer taşıyan vücut hareketleri yapmak.

"dans etmenin en sevdiğim yanı kuralları olsa gerek. her şeyin mümkün olduğu bu dünyada, dansın kendine has katı kuralları var. kareografi ve disiplin tartışmaya açık değil."*
brezilyalı futbolcuların genelinde görülen bir durum. gol attıktan sonra korner bayrağının oraya gidip dans etmek.
ünlü bir düşünüre göre (lan nasıl ünlü bir düşünürse, daha adı aklıma gelmedi. yoksa ben bunu kendim uyduruyor olmayayım. neyse saçmalayıp dağıtmamak lazım mevzuyu. sevgilerimle efem..) şöyle tanımlanmış hadisedir. ki ben de buna şiddetle katılmaktayım.

"dans etmek, ayakta sevişmektir.."

sonradan akla gelen ekleme: lan ben bunu yazmadan önce, bana pek bi afilli geldiydi. sonra yazdım, okudum bi, aslında o kadar enterasan değilmiş. ama neyse, yazmış bulundum bi sefer.

son not: benim uykum gelmiş olmasın sakın? (bu nottan ziyade soru oldu gerçi. amaaan neyse..)
ruhun besin kaynağıdır.
en estetik ve eğlenceli deşarj türü.. kimsenin ben kalasım, dans edemem bahanesine inanmıyorum çünkü özellikle belli bir alkol oranından sonra bunu diyen pek çok kişi coşmuş ve kimsenin beklemediği şekillere girmiştir. alkollüyken daha iyi yabancı dil konuşmak gibi bir şey bu da..
yatay arzuların dikey olarak ifade edilmesi.
bazıları için gizli bir yetenek bazıları için ise gizli bir özürdür.
cok güzel bir olay. hem eglencelidir hemde kendin gecmek icin bire birdir.
kendinle sevişmek...
duyguların ve müziğin yarattığı tutkunun mutluluk hormonu yaratmasına neden olan olay.
manasız hareketleri, ritme göre ya da ritmin dışında, manasızca ve manasız kere icra etme işlemidir. bu işlemin belli bir düzen içinde yapılanına, izleyene bir mesaj iletebilenine ve izleyenin ruhunu kavrayabilenine de sanatın bir dalı diyoruz: dans
insanı diğer canlılardan ayıran bir diğer özelliktir.

ya kelebekler, onlar napıyor hı hıı.. demeyiniz.. bana kelebekler dans ediyor dedirtemezsiniz , neden .. onlar kur yapıyorlardır bi kere birbirlerine .. kur yapmak insanı diğer canlılardan ayıran bir özellik değildir zaten .. mesela insana ait bir kur bulalım hemen .. tebessüm .. tebessüm ve kelebeklerin dansı denktir birbine canlıların jestleri çercevesinde baktığımızda ..,

ama dans eden kediler köpekler var diceksiniz .. hatta ben olsam derim ki benim muhabbet kuşum dans ediyor ..
fakat bunların salya akıtmakla aralarında hiç bi fark yoktur ki kardeşim *
e peki sen hiç müziksiz dans eden insan gördün mü derse mesela biri..
şöyle ki , ben bu soruya cevap veremicem .. müziksiz dans etmek bir nevi egzersizdir tamam ama müzik olunca dans edilir yani ortalama insan için söylüyorum.. bu durumda insanı pavluv rottweiler ından dans hususunda ayıramadığımın farkına varıyorum .. ibretlik bir entry oldu .. olsun ..
bazen sadece dans etmekten ibarettir. geri kalan zamanlardaysa danstan çok daha fazlası...
becerebilenler için son derece güzel olan bu eylem, beceremeyen ve utangaç olan insanlara ısrarlarla teklif edilmemelidir. yani sabahı evde queens of the stone age dinleyen biri akşamı özellikle de hele hele hele hele antepli adlı hareketli çalışmada pek de iç açıcı görüntüler sergilemez.
Ruhu mutlu eden bir eylem. Dans ederken tarzı ne olursa olsun hafiflediğini hisseder insan. Biraz daha kendisiyle yakınlaşır.
eğlencenin bir numaralı fahişesidir. saçmalasanız bile ışıklar yanınızdadır.
en iyi rahatlama, stres atma yöntemi, zıplamaktan sonra. sabah işe giderken, iş aralarında, canınız sıkılınca dans edin bakın neler oluyor. spor yapmaktan daha zevkli, sanırım andorfin salgılandığından mutlu oluyor bırden bire insan. yaşasın dans etmek. ama içten gelmeden zorlamayla yapılınca da kasıcı ve sıkıcı, insana kendini robot gibi hissettiren, 'napıyorum ben yahu?' diye sordurtan eylem.
asla şu değildir. kim ne içirmiş bu adama bilmem ama kafa oldukça sağlam gibi. aklımdayken, bu adam çıksa; "ben recep ivedik' in kardeşiyim.." dese, kimse ona 'yalan konuşuyorsun!' diyemez.

(bkz: (vid #15266)&feature=related)
bana eğreti geliyor, saçma.
beden o kadar da estetik değil, hafızanın yanında.
aynı, benzeri elbet var.
bu yüzden saçma.
zihnin, bedenini müziğin notalarına savurmasıdır.
(bkz: alexis zorbas) *
http://www.youtube.com/watch?v=2AzpHvLWFUM
Amatorce, arkadaslarla eglemek amacli yaptigim aktivite lakin bu konu uzerine egitim almak icin de can atiyorum. Ayrica falimda bile cikan -odul bile alcakmismisim-, guzel enstanteneler yasatan eglence.
müzik ile bedenin yekpare hareket etmesidir. bir türlü yapamadığım şeydir.
http://inciswf.com/hoba.swf
Her gun muhakkak yapilmasi gereken eylem. bugun icin malefiz ankaranin baglarinda dokturmektedir.ayrica dans eden erkek her zaman seksidir.
you are not alone eşliğinde en güzeli yapılandır. doğaçlama olacak tabii ki. bir adet de büyük bir ayna gerek. kasım gelse de fethiye'nin en güzel discosunda sabahı sabah etsek.
güncel Önemli Başlıklar