1. 1.
  bir gece kulubü veyahut diskovari mekana gidilip dans edebilen veyahut edemeyen insanlar için tanımlanmış söz.
  gece olmuş ya da olacak diskoya gidelim mi gidelim hadi bakalım. diyerekten başlayan süreçle beraber hızlı bir hazırlanma ve üst değiştirme ardından diskonun yollarını tutan hanımefendi ve beyler tıngır mıngır yürürken kafalarındaki baloncuklarda yer alan sözler şu şekildedir diskoya girilene kadar.
  1.bayan: off bir gitsek de kurtlarımızı döksek değil mi yaa?
  1.erkek: ulan sarhoş olamazsak sıçtık rezil olacam yahu dans mans erkeği bozar..
  2.bayan: nerden çıktı şimdi bu yaa zaten malum gündeyim zorla gidiyorum oturacak bir köşe bulsam bari hmm hah buldum eski erkek arkadaşımla kavga ettim derim beni dansa da kaldıran olmaz..
  2.erkek: hadi hadi yine iyiyim gece bir kız kaldırırım şimdi diskodan lehey lehey lehey bekle beni aman sabahlar olmasın...
  3.bayan: ya ne zaman gitsek şu diskoya ali de mal gibi oturuyor biraz kalksa bari hepsini geçtim ben oynuyorum otur kız sallama oranı buranı bu ne ya sıkıldım valla yenisini mi bulsam ne?
  3.erkek: ulan inşallah sırnaşık kız yoktur grupta şimdi sarhoş olur yok beni götür yok şöyle yap yok bilmem ne uğraşamam valla şöyle adam gibi eğlenelim...
  4.bayan: mm topuklu giymese miydim acaba ? yoksa etek mi giyseydim? yok yok dekoltem az oldu? ya nasıl görünüyorum acaba arkadan? saçım bozuldu mu ki? ya ojelerim attı ise? ya duşta almadım ama umarım koku yapmaz koltuk altı terleyince? off yanlış giyindim dönelim desem üstümü değiştirsem kızar mı mehmet?
  4.erkek: ulan şimdi gideceğiz oraya yok kenardan geçerken değecekler yok tuvalete giderken değecekler yok dans pisti kalabalık değecekler zıplarken değecekler hoplarken değecekler ulan şu kadına 1 metre çapında bir aksesuar mı yaptırsam değen eden olmasa..

  diye uzar gider bu düşünceler. aslında komik gibi görünen bu düşünceler insanımızın beyninin en derinliklerine işlemiş. bunları düşünmekten bırak dans etmeyi müziği duymayan tipler mevcut aramızda. yahu arkadaşım bırak kendini eğlencenin ritmine zaten karanlık sayılır kırmızı yerine beyaz giysen ne olacak podyuma mı çıkıyorsun? veyahut sen evet sen orası disko koçum değen çarpan olacak tabi baktın rahatsız edici durum var bir el hareketi güvenlik yanında zaten. ah be kuzum sende günündesin ama bu bir rahatsızlık hastalık neden utanırsın söyleyemezsin bunu sen mi yaptın bile bile. ulan dallama sende ne denyosun genel eve mi gidiyorsun arkadaşım ne demek kız kaldırırız insan gibi eğlenmeyi bilmiyor musun bu kafayla gidersen daha çok katetmen gereken yol var. ya sen evet sen madem dans etmek erkeği bozar tarzı bir düşüncen var sen otur kurtlar vadisi falan izle koçum ne işin var diskoda barda git siyah takım elbiseni al beyaz gömlekle kaşlar çatık her yere ulan sizi de keseceğim tarzı bakışlarla bu vatanı ben kurtarıyorum edası ile yürü. kızım sen bahtsız bedevisin bu kadar dans etmeyi seviyorsan ali seni bozar tez elden postayı koy aliye. 3. erkek adını bilmiyorum ama takdire layık gördüm seni insan gibi eğlenmek senin kitabında var aklın uçkurda değil aferin sana ama bu kadar da katı olma dans et eğlen fakat yapma gece kaldırma edalarına girme adam gibi adamsın tam gaz yola devam. tarzı tavsiyelerimi de verdikten sonra işin özü olan noktaya değiniyorum. dostlar bırakın incik cıncık şeyleri insan gibi eğlenmenize bakın dans edin müzik dinleyin hayatın akışına bırakın kendinizi.
  -1 ... bunu da bilen adam