1. 17.
  unleashed 2005 yapımı harika dövüş sahneleri ile süslenmiş duygusallığı ve saflığı ile hayran bırakmış jet li filmi. müzikleri, konusu ve jet li nin oyunculuğu harikadır danny the dog
  1 ... new cherry
 2. 16.
  soundtracklerini massive attack' ın yaptığı film.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 3. 15.
  fearless ve hero kadar güzel bir film değildir. geyik, hollywood filmidir.
  ... lucien brusque
 4. 14.
  jet li'nin dövüş sahnesinde istemsiz olarak kolumu bacağımı havaya kaldırdığım filmdir.
  1 ... tohumku
 5. 13.
  galatasarayın yeni tranferi dannyi akıllara getiren filmdir. melo gitti ya köpek kontejyanını bununla doldurdurlar demek ki.*
  -1 ... malumat furus
 6. 12.
  "dövüş filmi" olarak görülmemesi gerekilen bir film. bu zamana kadar bu sebepten ötürü izlememiştim ama büyük hata olmuş onu anladım. jet li'nin martial arts dışındaki yeteneklerini de görmüş olduk ayrıca. fakat filmin en güzel yanı verdiği mesaj olmuş; "bir damla sevgi, hatta bir nota bile, kötülüğün imparatorluğunu bozguna uğratmaya yeter".

  gerçi rüyamda birbirine balyozla dalan adamlar görmem de mümkün bu sabah. holi şit !
  1 ... suriel
 7. 11.
  Çok küçük yaşlardan beri yalnızca bir tek adamın sizi beslediğini, büyüttüğünü, ilgilendiğini düşünün... Başka bir çocukla hiç bağlantınız olmadığını, okula hiç gitmediğinizi, hiçbir şey öğrenmediğinizi hayal edin. Tüm dünyanın bu adamın size öğrettikleri olduğunu zannettiğinizi düşünün. Hiç sevgiyi tatmadığınızı hatta sevginin hiçbir şekline tanık olmadığınızı düşünün. Yalnızca o adamın size verdiği sevginin ne olduğunu bildiğinizi düşünün. Hiçbir şekilde ödüllendirilmediğinizi ve her şeyi öğrendiğiniz bu adam dışında kimsenin ne düşündüğünü ve ne yaptığını bilmediğinizi... Tüm size öğretilenlerin aslında başka insanlara acı vermekten ibaret olduğunu düşünün...

  Şimdi onun hayatı hakkında biraz bilgi edindiniz. Dannye rastladığımızda 30 yaşındaydı. Kendisini büyüten adam Bartın ofisinin yeraltındaki küçük bir katında yaşıyordu. Bir öldürme makinesi olarak eğitilmişti. Bart onun sahibiydi.

  Bart onu annesinden çok küçük yaşta almış ve bir ölüm makinesi olarak yetiştirmiştir. Tüm hayatı yaşadığı bu yeraltındaki odadır. Ve ne zaman ihtiyaç duysa Barta onun öğrettiği şekilde hizmet etmektedir.

  Bart hayatını para satarak kazanan bir tefeciydi. Bazen borç verdiği insanlar geri ödemekte zorluk çekiyor ya da gecikiyorlardı. işte o zaman Danny devreye giriyor ve Bartın ona öğrettiği şekilde parayı alıyordu. Danny kısacası Bartın silahıydı. Bir köpek gibi yetiştirilmişti. Efendisine sorgusuz sualsiz her şart altında hizmet ediyor ve her denileni yapıyordu. Ta ki Bart bir gün kin tutan müşterilerinden biri tarafından tuzağa düşürülene dek.

  Danny Bartın yokluğunda kendisini yalnız ve kaybolmuş hisseder. Çatışmadan sonra Sam Dannye kucak açar. Sam ve üvey kızı Victoria nazik, insancıl ve sevgi dolu insanlardır. Danny evdeki ilk gününü, korkusundan yatağın altında saklanarak geçirir. Victoria konservatuarda öğrenim görmektedir ve Sam de sanatçı ruhlu bir adamdır. Dannye sevginin ne olduğunu öğretirler. Bart bunu tadmasına asla izin vermemiştir. Danny Bartın öldüğüne inanmaktadır ve yeni bir hayata adapte olması onun gibi sevgiye aç bir varlık için çok da zor olmaz. Fakat Bart ölmemiştir. Köpeğini geri almak için döndüğünde Dannynin eski ve yeni hayatı birbirine girer.

  DANNY THE DOG, sevginin gücü, bir insanın vahşete olan eğilimi, yeteneği ve müziğe olan merakının ne kadar güçlü olduğu hakkında inanılmaz gerçeklerle dolu bir film....

  Yönetmen : Louis Leterrier
  Senaryo : Luc Besson
  Oyuncular : Jet Li, Morgan Freeman, Bob Hoskins, Kerry Condon, Vincent Regan
  Filmin Türü : Aksiyon, Drama
  Orijinal Adı : Danny the Dog
  Yapımcı Firma : Europa Corp. [fr]
  Yapım Yılı : 2005
  Yapım Ülkesi : Fransa , ABD , ingiltere , Hong Kong
  Orijinal Dili : ingilizce
  Filmin Süresi : 103 dakika
  Dağıtıcı Firma : Özen Film
  intersinema
  1 ... calyx
 8. 10.
  jet li'nin en güzel filmlerinden. aksiyon, sürükleyicilik, dövüş sahneleri, arada az romantizm, dram. hepsi var. süper gerçekten. hatta "masterpiece".
  1 ... cherry no kokimiyoi
 9. 9.
  jet li nin en iyisi filmleri arasında ilk 3 e girebilecek filmdir. kadrosuda baya sağlamdır hani. morgan freeman falan.
  2 ... coolgoose
 10. 8.
  Luc Besson dan "nasıl sürükleyici bir senaryo yazılır" temalı bir başka ders daha...
  bir diğeri için;
  (bkz: Banlieue 13) *
  2 ... zitadam